ویزای کانادا

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

ویزای کانادا یعنی مجوز ورود شما به این کشور. بنابراین با هر قصدی که بخواهید وارد کانادا شوید، باید ویزا بگیرید. مهاجران در کانادا، سطح رفاه مطلوبی دارند. این افراد از حقوق شهروندی برخوردارند و می‌توانند در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوند و امرار معاش کنند. فرهنگ مردم کانادا نیز آن‌ها را برای برقراری ارتباطات موثر با مهاجران آماده کرده است. همه این عوامل در کنار شرایط اقتصادی مطلوب کانادا، باعث شده است که این کشور به یکی از اولین مقاصد مهاجرتی و گردشگری ایرانیان تبدیل شود.


انواع ویزا

رزرو وقت مشاوره

اخذ ویزای کانادا

برای دریافت ویزا از کشور کانادا، باید شرایط مورد نیاز را فراهم کنید و مطابق با سلسله مراتب تعیین شده پروسه دریافت ویزا را طی کنید. اولین چیزی که در این مسیر نیاز دارید، اطلاعات درباره روند اخذ ویزای کانادا و جزئیات مرتبط با آن است. در ای ویزا بروزترین اطلاعات درباره روند دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا را می‌خوانید. مشاوران ای ویزا در کانادا با آگاهی کامل از قوانین و شرایط، می‌توانند بهترین راهنمایان شما در مسیر دریافت ویزا از کشور کانادا باشند. 

ویزا هم برای اقامت دائم در کانادا و هم برای اقامت موقت در این کشور لازم است. در واقع دریافت ویزا یعنی دولت کانادا شما را واجد شرایط ورود به این کشور می‌داند. فرآیند کلی دریافت ویزای کانادا مطابق با چیزی است که در ادامه بیان کرده‌ایم.  

  1. انواع ویزا را بشناسید و بدانید باید برای کدام یک از ویزاهای کانادا اقدام کنید.

  2. شرایط دریافت ویزا را بررسی کنید و بسنجید که آیا واجد شرایط ورود به کانادا هستید یا خیر.

  3. پرونده خود را با ارائه مدارک لازم و پر کردن فرم‌های درخواست ویزا،‌ تکمیل کنید.

  4. با شارژ کردن حساب آنلاین هزینه‌های مورد نیاز برای ویزای مهاجرت به کانادا را پرداخت کنید.

  5. بعد از پرداخت هزینه‌ها و ثبت درخواست باید منتظر تایید یا رد درخواست از طرف دولت فدرال بمانید.

  6. بعد از تایید درخواست سایر اقدامات مهاجرت یا مسافرت به کانادا را انجام دهید. 

هرکدام از این مراحل جزئیات بسیاری دارند. به همین دلیل توصیه می‌شود به جای اینکه تمام پروسه را به تنهایی طی کنید، از مشاوران ای ویزا کمک بگیرید. با این کار روند دریافت ویزا سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. مشاوران ما چالش‌های موجود در این پروسه پیچیده را از پیش روی شما برمی‌دارند.

انواع ویزای کانادا

کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و ورود به این کشور کار سختی نیست؛ به شرطی که بدانید کدام یک از انواع ویزای کانادا برای شما مناسب است. اگر شرایط ویزایی که برای آن درخواست داده‌اید را داشته باشید، درخواست شما برای ورود به این کشور به راحتی پذیرفته می‌شود.

به طور کلی انواع ویزاهای کانادا به دو دسته دائم و موقت دسته‌بندی می‌شوند. برخی از آن‌ها در بازه‌های زمانی مشخص نیاز به تمدید دارند. اما برخی دیگر دائمی هستند و دریافت آن‌ها بدین معنی است که شما همیشه اجازه ورود به کانادا را خواهید داشت. البته در صورتی که ویزای شما باطل نشود! دسته‌بندی دائمی و موقتی برای انواع ویزاهای کانادا کلی است. دسته‌بندی جزئی این ویزاها را در ادامه بیان کرده‌ایم.

ویزای موقت

این نوع ویزا برای افرادی است که قصد اقامت کوتاه مدت (حداکثر ۶ ماه) در کانادا دارند. اعتبار ویزاهای موقت کانادا برای پاسپورت ایرانی ۶ ماهه است. برخی از آن‌ها مجوز یک بار ورود به کانادا را دارند؛ اما برخی دیگر امکان چند بار ورود به کانادا را هم برای شما فراهم می‌کنند.
 

انواع ویزای موقت کانادا را در ادامه نام برده‌ایم. عملکرد اصلی انواع ویزای کانادا یکی است. اما از آنجایی که باید پیش از رفتن به کانادا، هدف مسافرتتان را تعیین کنید، لازم است ویزای متناسب با آن هدف بگیرید.

ویزای توریستی

این ویزا برای افرادی است که به قصد گردشگری وارد خاک کانادا می‌شوند. آن‌ها بعد از مدت کوتاهی به کشور خود بازمی‌گردند و قصد اقامت طولانی ندارند.

سوپر ویزا

این نوع ویزا برای افرادی است که خانواده‌هایشان در کانادا اقامت دائم دارند. آن‌ها معمولا مدت بیشتری نسبت به یک توریست در کانادا می‌مانند. کانادا با ارائه این ویزا به والدین و اعضای خانواده اجازه می‌دهد برای مدتی با عزیزانشان در کانادا زندگی کنند.

ویزای دیپلماتیک

این ویزا برای دیپلمات‌هایی که قصد ورود به کانادا دارند، صادر می‌شود. مجوز ورود دیپلماتیک صرفا برای انجام وظایف و اهداف رسمی مقامات مسئول خارجی است.

ویزای زایمان در کانادا 

برخی از افراد تمایل دارند فرزندشان در کانادا متولد  شود. زیرا تمامی نوزادانی که در این کشور به دنیا می‌آیند، شهروند کانادا شناخته می‌شوند و از تمام حقوق بهره‌مند خواهند بود. البته باید توجه داشته باشید که شهروندی نوزاد، هیچ ارتباطی به پدر و مادر او ندارد. آن‌ها نمی‌توانند فقط به این دلیل که فرزندشان شهروند کاناداست، ویزا و اقامت دائمی دریافت کنند.

با دریافت ویزای زایمان، مادر و پدر از کلیه امکانات اقامت موقت در کانادا بهره‌مند خواهند شد. آن‌ها بعد از تولد فرزند و ترخیص از بیمارستان یا باید به کشور خودشان بازگردند یا ویزایی با موضوع دیگر دریافت کنند.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی یا دانشجویی نیز یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای کاناداست. بسیاری از دانشجویان ایرانی، برای دانشگاه‌های کانادا اپلای می‌کنند تا در این کشور تحصیلاتشان را ادامه دهند و در آینده نیز در همین کشور زندگی کنند. ویزای تحصیلی شرط سنی ندارد. مهاجران حتی در مقاطع ابتدایی نیز می‌توانند برای تحصیل وارد کانادا شوند. بسیاری از والدین از همان ابتدا کودکانشان را برای تحصیل به کانادا می‌فرستند. یک نفر (والد، همسر یا فرزند) نیز می‌تواند به عنوان همراه دانشجو یا دانش آموز در کانادا زندگی کند.

ویزاهای تجاری

یکی از دلایل مهاجرپذیری کانادا تأمین نیروی کار متخصص و جذب ایده‌های ناب در کسب و کار است. به همین دلیل چند مدل از انواع ویزاهای کانادا در دسته تجاری قرار می‌گیرند. انواع ویزای تجاری کانادا عبارتند از؛
ویزای استارتاپ

در صورتی که بتوانید یک استارتاپ در کانادا راه‌اندازی کنید، می‌توانید مجوز ورود به کانادا و اقامت دائم در این کشور را بگیرید.

ویزای خود اشتغالی

 برخی از گروه‌های شغلی مانند ورزشکاران و هنرمندان می‌توانند در کانادا یک کسب و کار کوچک شخصی راه‌اندازی کنند و به عنوان خویش فرما مجوز ورود و اقامت کانادا بگیرند.

ویزای تخصص

 

 این دسته از ویزاها برای تکنسین‌ها و افراد متخصص در حوزه‌های مختلف است. افرادی که در شرکت‌های کانادایی استخدام می‌شوند و به عنوان نیروی کار این کشور فعالیت دارند، از ویزاهای کاری استفاده می‌کنند. این مورد از انواع ویزای کانادا می‌توانند دائمی یا موقتی باشند. 

ویزای سرمایه گذاری

 برخی از افراد از طریق سرمایه گذاری وارد کانادا می‌شوند. برای دریافت این مورد از انواع ویزای کانادا باید مقداری سرمایه به دولت فدرال واگذار کنید. فدرال بعد از  ۵ سال سرمایه شما را باز می‌گرداند، اما در طی این مدت هیچ سودی به آن تعلق نخواهد گرفت. ارزش دارایی سرمایه گذاران در کانادا باید بیش از ۸۰۰ هزار دلار باشد که از این مقدار ۴۰۰ هزار دلار آن باید در پروژه‌های کانادایی سرمایه گذاری شود.

ویزاهای تجاری موقت

در قسمت‌های قبل درباره ویزای دیپلماتیک صحبت کردیم که مجوز ورود مسئولین کشورهای خارجی به کانادا را صادر می‌کند. افراد دیگر نیز می‌توانند به صورت موقت برای دستیابی به اهداف تجاری‌شان وارد خاک کانادا شوند. به عنوان مثال برخی از کسب و کارها برای شرکت در نمایشگاه‌های مربوطی که در کانادا برگزار می‌شود، از ویزای تجاری موقت استفاده می‌کنند. 
 

تنوع ویزاهای بیزینسی کانادا زیاد است. به همین دلیل ممکن است برخی از افراد نتوانند تشخیص دهند دقیقا کدام مورد برایشان کاربرد دارد. به عنوان مثال تشخیص اینکه یک ایده، استارتاپ است یا کسب و کار خویش فرما محسوب می‌شود، یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که مهاجران با آن روبرو می‌شوند. از طرفی قوانین و شرایط دریافت هرکدام از این ویزاها جزئیات زیادی دارد و فردی که برای اولین بار می‌خواهد ویزا بگیرد، سردرگم خواهد شد. 
 

برای حل این ابهامات، تنها کافی است اطلاعات مورد نیاز مشاوران ای ویزا را در اختیارشان قرار دهید. بعد از آن، مشاوران می‌توانند به تمام سوالات شما درباره مهاجرت به کانادا و راه‌اندازی کسب و کار در این کشور پاسخ دهند.

ویزای اسپانسرشیپ

مهاجران کانادا می‌توانند با حمایت از اعضای درجه یک و دوی خانواده، آن‌ها را وارد خاک کانادا کنند. پدر، مادر، فرزند زیر ۲۲ سال، مادربزرگ، پدربزرگ، فرزند خواهر یا برادر (درصورتی که بی‌سرپرست باشد) و فرزند خوانده از جمله افرادی هستند که می‌توانند تحت حمایت یک فرد مقیم کانادا قرار گیرند.

برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ در کانادا هم حامی و هم حمایت شونده باید شرایط ویژه‌ای داشته باشند. اما برخی از این شرایط، به موقعیت شما بستگی دارد. مثلا طبق قانون فرزندی که سن بیشتر از ۲۲ دارد، نمی‌تواند تحت حمایت قرار گیرد. اما در صورتی که فرزندی به خانواده خود وابسته باشد (به دلیل بیماری و…) حتی اگر سن بالاتر از ۲۲ داشته باشد، باز هم می‌تواند از طرف والدینش حمایت شود.

نیازی نیست تمام قوانین مهاجرتی و دریافت ویزای کانادا را بدانید. تنها کافی است با فردی که با تمام این قوانین آشنایی دارد و می‌داند چگونه از آن‌ها استفاده کند، مشورت کنید. مشاوران ای ویزا هر دو ویژگی‌ را دارند.

ویزای اکسپرس اینتری

این ویزا یک برنامه مهاجرتی خاص است که دولت کانادا آن را به عنوان یک طرح الکترونیکی توسعه می‌دهد. با استفاده از این ویزا، افراد می‌توانند با توجه به مهارت‌هایشان برای ویزای کانادا درخواست دهند و وارد این کشور شوند.
 

اکسپرس اینتری یکی از انواع ویزای کاناداست که برنامه‌های متفاوتی ارائه می‌دهد. مطابق با این برنامه‌ها افراد با تخصص‌هایی نظیر تجارت، مهارت‌های فنی، مهارت‌های صنعتی و… می‌توانند وارد این کشور شوند و کار کنند.
 

اکسپرس اینتری یکی از ویژه‌ترین انواع ویزاهای کاناداست. به همین دلیل اگر قصد دارید از این راه به کشور کانادا وارد شوید، هم باید شرایط مورد نیاز را فراهم کنید و هم از یک مشاور مهاجرتی خبره کمک بگیرید. درصد کمی از افراد می‌توانند از این راه به کانادا مهاجرت کنند. مشاورین ای ویزا با تخصص خود، شانس شما را برای گرفتن این ویزا افزایش می‌دهند.

دریافت مشاوره

مشاوران ما همگی قبلا این مسیر را پیموده اند

با رزرو وقت مشاوره (تلفنی، آنلاین یا حضوری)، با افرادی مشورت خواهید کرد که خودشان تجربه تحصیلات بین المللی در سطوح مختلف را دارند، و این یعنی بسیاری از سوالات و نگرانی های شما پاسخ دقیق و صحیح دارد.

 

رزرو وقت مشاوره

چرا از kanatavisa مشاوره بگیریم؟

ارائه برنامه اختصاصی
ما بهترین انتخاب‌ها را براساس علاقه و توانمندی‌های شما ارائه می‌دهیم
مشاوران آگاه و با تجربه
با سابقه زندگی و تحصیلات بین المللی
پشتیبانی شما در مقصد
ما شما را رها نمیکنیم تا در مقصد به طور کامل مستقر شوید

سخن مشتریان

آنچه مشتریان درباره خدمات kanatavisa می گویند

مجموعه kanatavisa یکی از مهمترین عواملی بود که باعث ایجاد انگیزه سودمند در جهت رسیدن به اهداف من شد. اهدافی که گمان میکردم صرفا در حد یک رویاست و هرگز تحقق نخواهد یافت. اما در حال حاضر من آن رویا را زندگی می کنم.

عاطفه بهمنی

سوالات متداول

در kanatavisa ، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اعم از Cover letter، SOP، Study plan، Reference letter و … با محتوای مناسب و اعتبار بالا طبقه‌بندی می‌شود. همچنین از مشاوره افرادی که از جزء‌به‌جزء قوانین روز ویزای تحصیلی هر کشور مطلع هستند برخوردار می‌شوید. مدارک مالی شما سامان داده شده و همچنین در مورد دلایل برگشتی که باید مامور سفارت را قانع کند، به شما مشاوره داده می‌شود