تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

کانادا سرمایه گذاری زیادی در زمینه آموزش انجام داده و به عنوان بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. مدارک دانشگاهی کانادا در سراسر جهان شناخته شده و معتبر است. با توجه به رتبه بندی دانشگاه های جهان Times Higher Education World، پنج دانشگاه کانادا در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.


مهاجرت تحصیلی به کانادا

رزرو وقت مشاوره

خدمات دانشجویان

مشتریان kanatavisa از خدمات ویژه‌ای بهره می‌برند

جستجوی دوره ها (بدون هزینه)

در میان بیش از 150 هزار دوره دانشگاهی، آینده تحصیلی مناسب خود را پیدا کنید.

مشاوره تخصصی (بدون هزینه)

مشاوران kanatavisa با تجربه تحصیلات بین المللی در سطوح مختلف آماده پاسخگویی به سوالات و نگرانی های شما هستند و با بررسی شرایط مالی، علایق و توانمندی‌های شما، مناسب‌ترین کشور، دانشگاه و رشته‌ را به شما پیشنهاد خواهند داد.

اخذ پذیرش و ثبت نام

با اخذ پذیرش از دانشگاه معتبر، شانس دریافت ویزا نیز به مراتب بالاتر می‌رود. در این بخش بر اساس انتخاب شما پذیرش دانشگاه تضمین می‌گردد و در صورت عدم اخذ پذیرش، کل مبلغ قرارداد بازگردانده می‌شود.

بورسیه تحصیلی

در kanatavisa با به خدمت گرفتن فارغ التحصیلان معتبرترین دانشگاه‌ها، برای انتخاب بهترین و مناسبترین بورسیه همراه شما خواهیم بود.

اخذ ویزای تحصیلی

kanatavisa با تکیه بر تجربه‌ای 15ساله در حوزه اخذ ویزای تحصیلی، در تمام مسیر تهیه مدارک مورد نیاز و همچنین تعیین وقت سفارت در کنار شما خواهد بود تا شانس دریافت ویزای شما به بالاترین حد خود برسد.

اخذ ویزای همراه

از آنجایی که مساله دوری از اعضای خانواده برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های بین المللی، یکی از دغدغه ها و چالش های دانشجویان بوده است، مجموعه kanatavisa بر آن شده است تا با فراهم آوردن امکان اقدام ویزای همراه، آسودگی خاطر را به دانشجویان طرف قرارداد خود، هدیه دهد.

خدمات اسکان در مقصد

تیم خدمات در مقصد kanatavisa برای حمایت و حل مشکلات احتمالی در محل اقامتتان، همراه، پیشتیبان و همواره پاسخ‌گوی حل مشکلات شما هستند.

رزرو وقت مشاوره

راه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، در کشور کانادا برنامه‌ای به نام کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) وجود دارد که ویژه دانشجویان بین المللی است که در این کشور فارغ التحصیل شده‌اند. طبق این برنامه فارغ التحصیلان می‌توانند تا سه سال در کانادا بمانند و تحصیل کنند. هدف از برنامه PGWP این است که دانشجویان با بازار کار کانادا آشنا شوند و بتوانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.  از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل در این کشور کار کنند. همچنین والدین دانش‌آموزان زیر 18 سال می‌توانند به عنوان همراه با فرزندان خود وارد خاک کانادا شوند. اگر موفق به مهاجرت تحصیلی به کانادا شوید، همسر و فرزندان شما هم می‌توانند همراه شما مهاجرت کنند. همسر شما می‌تواند در این کشور کار کند و فرزندان شما اجازه دارند در مدارس کانادایی به صورت رایگان تحصیل کنند.

تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج‌های کانادا مزایای زیادی دارد. کالج‌ها دوره‌هایی در راستای آموزش حرفه و آماده سازی دانشجویان برای بازار کار ارائه می‌دهند. این آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف مانند تجارت، منابع انسانی وفناوری اطلاعات انجام می‌شود. دوره‌های کالج معمولاً بین ۸ ماه تا ۳ سال طول می‌کشد و ممکن است شامل یک دوره Co-Op نیز باشند. CO-Op یک دوره کارآموزی الزامی است که به دانشجو اجازه می‌دهد هنگام تحصیل، به صورت تمام وقت کار کند.پس از فارغ التحصیلی از کالج، می‌توانید یک گواهینامه، دیپلم، مدرک کاردانی یا مدرک تحصیلات تکمیلی دریافت کنید. تحصیل در کالج‌های کانادا برای دانشجویانی که با اختصاص یک بودجه معقول، قصد اخذ مدرک و پیشرفت در حوزه کاری خود را دارند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. شما می‌توانید برای تحصیل یک کالج دولتی یا خصوصی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر در یک موسسه خصوصی ثبت نام ‌کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی نباشید. ما در e-Visa  با انواع کالج‌های کانادا همکاری داریم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

ادامه تحصیل در کانادا: دوره کارشناسی 

برای ادامه تحصیل در کانادا در دوره کارشناسی (undergraduate) باید با ارائه مدرک دیپلم دبیرستان از یک دانشگاه پذیرش بگیرید. طول دوره تحصیل کارشناسی بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است و معمولا بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد. بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی، معمولا دوره‌های تحصیلی کارشناسی در سه ترم پاییز، زمستان و تابستان ارائه می‌شود.  دوره کارشناسی در کانادا در تمامی استان‌ها (به جز کبک) پس از سال 12 دبیرستان شروع می‌شود. در استان کبک دانش‌آموز پس از 11 سال دبیرستان وارد کالج می‌شود یا در دوره 2 ساله پیش دانشگاهی شرکت می‌کند. پس از اتمام دوره پیش دانشگاهی دوره کارشناسی شروع می‌شود که معمولا 3 سال است. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های شهرهای بزرگ و پرطرفدار، مانند تورنتو و ونکوور، دشوارتر از سایر دانشگاه‌ها است. رزومه تحصیلی خوب، مدرک زبان معتبر، معدل (حداقل 14) و نداشتن گپ تحصیلی از شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها است. توجه داشته باشید که معمولا گپ تحصیلی طولانی مدت بین مقطع دیپلم و کارشناسی باعث ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا می‌شود. برای انتخاب دانشگاه جهت ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی، باید ابتدا درباره رشته و دانشگاه مورد نظر تحقیق کنید و از میزان شهریه‌ها و بورسیه‌های احتمالی اطلاعات کسب کنید. سپس با آگاهی از ددلاین ثبت نام، مدارک مورد نیاز برای پذیرش را ارسال کنید.

ادامه تحصیل در کانادا: دوره فوق لیسانس

ادامه تحصیل در کانادا در دوره فوق لیسانس (graduate degree) یک تا دو سال طول می‌کشد. این دوره به صورت research یا course ارائه می‌شود. اگر دوره بر اساس ریسرچ باشد، دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود تحقیق کند و پایان‌نامه ارائه دهد. دانشجو می‌تواند در برخی از دوره‌های ریسرچ محور از دانشگاه فاند بگیرد یا بورسیه تحصیلی دریافت کند. اگر دوره فوق لیسانس بر اساس کورس ارائه شود، دانشجو با گذراندن واحدهای درسی مدرک خود را می‌گیرد. برخی از دوره‌های فوق لیسانس در کانادا ترکیبی از کورس و ریسرچ هستند. دوره‌هایی که بر اساس ریسرچ هستند این امکان را به دانشجو می‌دهند که به صورت مستقیم در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهد. هزینه ادامه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس کمتر از هزینه تحصیل در مقطع لیسانس است. همچنین گپ تحصیلی تا 5 سال هم قابل قبول است. اما حداقل معدل شما در دوره لیسانس باید 15 باشد. در برخی رشته‌ها علاوه بر مدرک آیلتس یا تافل مدرک GMAT هم نیاز است. نمره آیلتس برای تحصیل در دوره فوق لیسانس حداقل 6.5 است.

ادامه تحصیل در کانادا: دوره دکترا

ادامه تحصیل در کانادا در دوره دکترا 3 تا 7 سال طول می‌کشد. برای تحصیل در این دوره باید یک پروژه دنبال کنید. پروژه‌ها معمولا توسط شرکت‌های بزرگ حمایت می‌شوند. به همین دلیل، اساتید دوره دکترا می‌توانند به دانشجویان فاند یا کمک هزینه تحصیلی بدهند. این فاندها گاهی فقط شامل شهریه است و گاهی هزینه‌های زندگی دانشجو را هم تامین می‌کند. اما باید بدانید که رقابت برای دریافت این بورسیه‌ها برای دانشجویان بین المللی بسیار زیاد است. به همین دلیل سازمان مهاجرت کانادا از متقاضیان تحصیل در دوره دکترا هم مدرک اثبات تمکن مالی می‌خواهد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دوره دکترا باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 ارائه دهند. همچنین معدل دوره کارشناسی ارشد آنها باید حداقل 15 بوده و رزومه علمی قوی داشته باشند. در برخی رشته‌ها ارائه مدرک GRE و GMAT هم مورد نیاز است.ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید از دیگر الزامات ادامه تحصیل در کانادا در دوره دکترا است. در برخی رشته‌ها باید سوابق کاری مرتبط و پروپوزال یا پروژه هم ارائه دهید.

دوره‌های Pathway در کانادا: یک فرصت عالی

سیستم آموزش و پرورش کانادا برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل کنند اما از نظر زبان و آکادمیک صلاحیت لازم را کسب نکرده‌اند، دورهای  Pathway در نظر گرفته است. این دانشجویان پذیرش مشروط می‌گیرند. بنابراین ابتدا با شرکت در این دوره‌ها صلاحیت علمی و زبانی لازم را کسب می‌کنند و سپس وارد مرحله بعدی می‌شوند. دوره‌ Pathway معمولا دو مرحله دارند. در مرحله اول سطح زبانی دانشجو ارتقا پیدا می‌کند. این دوره به Pathway Program معروف است. دوره دوم Main Study Program یا برنامه اصلی تحصیل است. این دوره برای متقاضیان دوره کارشناسی Bachelor’s Pathway و برای متقاضیان دوره فوق لیسانس Pre Master نامیده می‌شود. این دانشجویان نیاز دارند یک دوره پیشنیاز بگذرانند.توجه داشته باشید که گذراندن دوره‌های Bachelor’s Pathway و Pre Master اصلا به معنای این نیست که حتما در دوره لیسانس یا فوق لیسانس پذیرش خواهید داشت اما شانس شما برای پذیرش در این دوره‌ها بالا می‌رود.

انواع دوره Pathway Program در کانادا

انواع دوره Pathway Program در کانادا عبارت است از:Standard: برنامه زبانی با این هدف به دانشجو ارائه می‌شود که او در پایان بتواند در امتحان آیلتس یا تافل شرکت کند. Seamless: بعضی از موسسات آموزشی با مدارس زبان به تفاهم رسیده‌اند تا دانشجویانی را که دوره زبان گذرانده‌اند، مورد پذیرش قرار دهند. در این صورت گذراندن دوره زبان کافی است و هیچ امتحانی گرفته نمی‌شود.  

دوره دیپلمای عالی در کانادا (Post Graduate Diploma)

دانشجویانی که تمایل دارند در دوره فوق لیسانس شرکت کنند اما تز پایان‌نامه یا دوره کارورزی نداشته باشند، در دوره دیپلمای عالی در کانادا شرکت می‌کنند. این دوره معمولا 30 واحد درسی به دانشجویان ارائه می‌دهد و متقاضیان در پایان مدرک graduate diploma دریافت می‌کنند. اگر پس از این دوره 15 واحد دیگر هم بگذرانید مدرک فوق لیسانس دریافت خواهید کرد. دوره‌های دیپلمای عالی در کانادا و سایر کشورهای انگلیسی زبان طرفداران زیادی دارد، چرا که نسبت به دوره‌های فوق لیسانس هزینه پایین‌تری دارد و از نظر زمانی هم مقرون به صرفه‌تر است. این دوره‌ها معمولا یکسال طول می‌کشند.

دوره پست بک در کانادا (Post Bac)

پست بک به دوره‌هایی گفته می‌شود که پس از کارشناسی ارائه می‌شود و معمولا 8 ماه دوره تئوری و 8 ماه دوره کارورزی در کارخانه یا شرکت‌ها دارند. طول دوره پست بک در کانادا دو سال است. افرادی که لیسانس خود را تمام کرده‌اند وارد این دوره‌ها می‌شوند تا مهارت زبانی و کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. متقاضیان این دوره شانس خوبی برای استخدام پیدا می‌کنند اما برخی از آنها ترجیح می‌دهند به تحصیل در مراحل بالاتر ادامه دهند. دانشجویان بین المللی که در دوره پست بک در کانادا شرکت می‌کنند، 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. برای شرکت در دوره‌های پست بک در کانادا هم ارائه مدرک زبانی معتبر الزامی است.برخی از رشته‌های پرطرفدار برای تحصیل در دوره پست بک در کانادا عبارتند از:

 • مدیریت بازرگانی
 • حسابداری
 • کارآفرینی
 • تجارت بین الملل
 • بازاریابی
 • ریاضیات و اقتصاد
 • مدیریت زنجیره تامین
 • مدیریت منابع انسانی

هزینه تحصیل در دوره پست بک در دانشگاه‌های کانادا بین 15 تا 18 هزار دلار متفاوت است. این هزینه به شهر محل تحصیل و مرکز آموزش بستگی دارد. 

کار حین تحصیل در کانادا

اگر بتوانید با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید و در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید، می‌توانید برای تامین بخشی از هزینه تحصیل و امرار معاش در این کشور کار کنید. برای کار حین تحصیل در کانادا گزینه‌های مختلفی وجود دارد:

کار در محوطه دانشگاه

 • شما در 6 ماه اول تحصیل تنها می‌توانید در محوطه دانشگاه کار کنید. این کارها معمولا به صورت کمک به اساتید در کارهای پژوهشی انجام می‌شود و محدودیت زمانی ندارد. البته چنانچه به عنوان محقق مشغول تحصیل در دانشگاه هستید، می‌توانید در خارج از محوطه دانشگاه در مراکز تحقیقاتی، بیمارستان یا کتابخانه هم مشغول کار شوید.

کار در خارج از محوطه دانشگاه (off campus work)
شما بعد از 6 ماه می‌توانید خارج از محوطه دانشگاه هم کار کنید. اما این کارها محدودیت زمانی دارند. دانشجویان دوره کارشناسی 20ساعت، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان دوره دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند. البته در زمان تعطیلی بین ترم‌ها می‌توانید به صورت تمام وقت هم کار کنید.اگر رشته تحصیلی شما طوری است که نیاز دارید به عنوان انترن کار کنید، انترن بودن بخشی از تحصیل محسوب می‌شود. این فرصت مناسبی است که مهارت‌های لازم برای کار در کانادا را کسب کنید و پس از اتمام تحصیلات، شغل مناسبی پیدا کنید. در دوران انترنی شخصی به عنوان سوپروایزر به کار شما نظارت دارد.
کارهای مشارکتی و تعاونی
در رشته‌هایی که کارهای مشارکتی بخشی از برنامه آموزشی محسوب می‌شود، به شما اجازه داده می‌شود سه یا 4 ماه به صورت مشارکتی مشغول کار شوید. اگر شما در حین تحصیل اجازه انجام کارهای مشارکتی داشته و برنامه کاری کمتر از 50 درصد کل برنامه آموزشی باشد، می‌توانید در حین تحصیل برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنید.در شرایط زیر اجازه کار حین تحصیل در کانادا را ندارید:

 • مدرک زبان ندارید و در حال حاضر دوره زبان انگلیسی یا فرانسه می‌گذارانید
 • مشغول سپری کردن دوره‌هایی هستید که پیش‌نیاز دوره‌های اصلی هستند.
 • دانش‌آموز exchange هستید و قرار نیست از مدرسه کانادایی مدرک بگیرید.

دانش‌آموز Exchange به کسی گفته می‌شود که مدتی (معمولا 6 ماه) با یک خانواده کانادایی زندگی می‌کند.

برترین دانشگاه‌های کانادا

برترین دانشگا‌های کانادا بر اساس فاکتورهایی مانند کیفیت علمی دانشگاه، شانس ورود به بازار کار، امکانات، مراکز تحقیقاتی و علمی، میزان رضایت دانشجویان و … رتبه بندی می‌شوند. بر این اساس، سایت www.topuniversities.com  بیست دانشگاه برتر کانادا را به شرح زیر معرفی کرده است:دانشگاه تورنتودانشگاه بریتیش کلمبیا (BCU)دانشگاه مک گیلدانشگاه مک مستردانشگاه مونترالدانشگاه آلبرتادانشگاه کلگریدانشگاه اوتاوادانشگاه واترلودانشگاه وسترندانشگاه دال هوسیدانشگاه لاوالدانشگاه کوئینزدانشگاه سایمون فریزر (SPU)دانشگاه ویکتوریادانشگاه یورکدانشگاه مانیتوبادانشگاه ساسکاچوان دانشگاه کارلتوندانشگاه کونکوردیا 

بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا بر اساس میزان شهریه، بازار کار، درآمد پس از فارغ التحصیلی و میزان اشتغال‌پذیری دسته بندی می‌شوند. برخی از این رشته‌ها عبارتند از

 • تجارت و امور مالی
 • علوم کامپیوتری و IT
 • مهندسی
 • سلامت و پزشکی
 • رسانه و روزنامه نگاری
 • مدیریت منابع انسانی
 • روانشناسی
 • دندانپزشکی
 • گردشگری

این رشته‌ها در کانادا بازار کار خوب و درآمد بالایی دارند. 
مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا

 • برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید نامه پذیرش خود را از دانشگاه یا مدرسه‌ای که قبلا اپلای کرده‌اید، دریافت کنید. سپس شهریه خود را پرداخت و رسید آن را بگیرید. مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا عبارتند از: 
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
  • مدرک تحصیلی 
  • رزومه تحصیلی
  • مدارک تمکن مالی
  • پاسپورت
  • پرداخت هزینه بررسی پرونده توسط دپارتمان دانشگاه

مشاوران ما همگی قبلا این مسیر را پیموده اند

با رزرو وقت مشاوره (تلفنی، آنلاین یا حضوری)، با افرادی مشورت خواهید کرد که خودشان تجربه تحصیلات بین المللی در سطوح مختلف را دارند، و این یعنی بسیاری از سوالات و نگرانی های شما پاسخ دقیق و صحیح دارد.
رزرو وقت مشاوره

چرا از kanatavisa مشاوره بگیریم؟

ارائه برنامه اختصاصی
ما بهترین انتخاب‌ها را براساس علاقه و توانمندی‌های شما ارائه می‌دهیم
مشاوران آگاه و با تجربه
با سابقه زندگی و تحصیلات بین المللی
پشتیبانی شما در مقصد
ما شما را رها نمیکنیم تا در مقصد به طور کامل مستقر شوید

سخن مشتریان

آنچه مشتریان درباره خدمات kanatavisa می گویند

مجموعه kanatavisa یکی از مهمترین عواملی بود که باعث ایجاد انگیزه سودمند در جهت رسیدن به اهداف من شد. اهدافی که گمان میکردم صرفا در حد یک رویاست و هرگز تحقق نخواهد یافت. اما در حال حاضر من آن رویا را زندگی می کنم.

عاطفه بهمنی

سوالات متداول

1برای اخذ ویزای تحصیلی kanatavisa چه خدماتی ارائه می دهد؟

در kanatavisa ، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اعم از Cover letter، SOP، Study plan، Reference letter و … با محتوای مناسب و اعتبار بالا طبقه‌بندی می‌شود. همچنین از مشاوره افرادی که از جزء‌به‌جزء قوانین روز ویزای تحصیلی هر کشور مطلع هستند برخوردار می‌شوید. مدارک مالی شما سامان داده شده و همچنین در مورد دلایل برگشتی که باید مامور سفارت را قانع کند، به شما مشاوره داده می‌شود

دانشگاه رویایی خود را پیدا کنید

بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر دنیا، اینجا قابل جستجو و بررسی هستند


جستجوی دانشگاه ها

رشته های تحصیلی

دوره های تحصیلی رشته خود را جستجو کنید

دوره تحصیلی خود را در میان بیش از 150 رشته تحصیلی پیدا کنید


جستجوی رشته های تحصیلی

تعرفه‌ها؛ آینده تحصیلی و شغلی خود را بسازید

تیم منتورهای تخصصی آینده تحصیلی و شغلی kanatavisa به صورت تضمینی فرآیند اخذ پذیرش و ویزای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

پذیرش و ویزا

15 میلیون تومان 


 • بررسی شرایط فرد و ارائه گزینه منحصربفرد
 • تدوین رزومه و انگیزه‌نامه
 • اخذ پذیرش دانشگاه (بازگشت کامل وجه در صورت عدم موفقیت)
 • مشاوره ویزا
رزرو وقت مشاوره

پذیرش ویزا 

45 میلیون تومن


 •  بررسی شرایط فرد و ارائه گزینه منحصربفرد
 • تدوین رزومه و انگیزه‌نامه 
 • اخذ پذیرش دانشگاه (بازگشت کامل وجه در صورت عدم موفقیت)
 • اخذ ویزا (بازگشت کامل وجه در صورت عدم موفقیت)

پذیرش ویزا

95 میلیون تومان


 • بررسی شرایط فرد و ارائه گزینه منحصربفرد
 • تدوین رزومه و انگیزه‌نامه
 • اخذ پذیرش از دانشگاه انتخاب شده (پرداخت پس از اخذ ویزا)
 • اخذ ویزا (پرداخت پس از اخذ ویزا)