مهاجرت به کانادا

یک سوال مهم: چطور به کانادا مهاجرت کنم؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید شرایط خود را مشخص کنید تا بتوانید بفهمید کدام یک از روش‌های مهاجرت برای شما مناسب‌تر است. شرایط مهاجرت به کانادا برای هر روش متفاوت است. پس باید راهی را انتخاب کنید که بیشترین تطابق را با شرایط حال حاضر شما داشته باشد.


انواع روش های مهاجرت

رزرو وقت مشاورهراه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کم‌تر دانشجویی وجود دارد که به شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل فکر نکرده باشد. برخی از افراد بر این باورند که تحصیل از ساده‌ترین راه های مهاجرت به کاناداست. مهاجران می‌توانند در تمام مقاطع تحصیلی (از مدرسه گرفته تا کالج و دانشگاه) درس بخوانند.

دانشجویان ابتدا باید از دانشگاه‌هایی که دانشجوی بین المللی می‌پذیرد، پذیرش بگیرند. بعد از آن مدرک پذیرش خود را برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت کانادا ارسال کنند. ویزای تحصیلی به صورت یک ساله صادر می‌شود و تا پایان دوران تحصیل می‌توان آن را به صورت سالانه تمدید کرد. 

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

 • افراد در هر سنی که باشند می‌توانند ویزای تحصیلی در کانادا دریافت کنند.

 • یکی از والدین افراد زیر ۱۸ سال که در کانادا تحصیل می‌کنند، می‌توانند ویزای ویزیتوری دریافت کنند.

 • در کانادا آموزش‌ها به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه می‌شود و محصل باید به یکی از این زبان‌ها تسلط داشته باشد.

 • نظام آموزشی ایالت‌های مختلف کانادا تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارد. به همین دلیل لازم است شرایط هر دانشگاه یا کالج به صورت کامل بررسی شود.

مهاجرت به کانادا برای اشتغال

چند مورد از راه های مهاجرت به کانادا را می‌توان در بخش اشتغال خلاصه کرد. این موارد عبارتند از
 

 • ویزای کار موقت: کارگران ساده، پرستاران سالمند و کودک و کشاورزان فصلی از این طریق به کانادا مهاجرت می‌کنند. در صورتی که فردی بتواند در بازه زمانی تعیین شده مشغول به کار شود، می‌تواند به مدت زمان بیشتری در کانادا اقامت داشته باشد.
 • ویزای اکسپرس اینتری: افراد متخصص در یک حوزه می‌توانند از این طریق مهاجرت کنند. در صورتی که مهارت شما در زمینه‌ای که کانادا به آن نیاز دارد، باشد، به سادگی می‌توانید ویزا بگیرید. 
 • مهاجرت از طریق خود اشتغالی: این ویزا تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که در فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و هنری خبره باشند و بتوانند کاری در این زمینه در کانادا ایجاد کنند.
 • کارآفرینی: برای این روش شما باید بتوانید در کانادا یک استارتاپ راه اندازی کنید. هزینه راه اندازی آن نیز بر عهده شماست. 
 • مهاجرت‌های ایالتی: هر یک ایالت‌های کانادا که مانند استان‌های ایران هستند، شرایط خاصی برای مهاجرت دارند. برخی از شرایط آن‌ها با آنچه دولت فدرال تعیین کرده، متفاوت است.

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی.
 • مهارت.
 • سن.
 • تحصیلات.
 • بهره‌مندی از پیشنهاد شغلی معتبر

آیا تولد فرزند نیز جزو راه های مهاجرت به کاناداست؟ 

کسی که در کانادا متولد می شود، به دلیل «حق خاک» تابعیت این کشور را دریافت می‌کند. این قانون در کشورهای معدودی از جمله کانادا و ایالات متحده وجود دارد. اهمیتی ندارد که والدین کودک کانادایی نباشند یا در جای دیگری اقامت داشته باشند، در هر صورت او با تولد در این کشور، یک شهروند کانادایی به شمار می‌رود. 

تبعیت کانادا هیچ ارتباطی به والدین کودک ندارد و آن‌ها نمی‌توانند از این طریق ویزای کانادا دریافت کنند. والدین تنها به این دلیل که فرزندشان در آینده از حقوق شهروندی کانادا بهره‌مند شود، او را در این کشور به دنیا می‌آورند. البته کودک بعد از بلوغ و پیدا کردن شغل و جایگاه اجتماعی می‌تواند از طریق اسپانسرشیپ برای والدین خود اقامت بگیرد. اما این پروسه طولانی است. به همین دلیل معمولا تولد را جزو راه های مهاجرت به کانادا به شمار نمی‌آورند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج 

ازدواج یکی از سخت‌ترین راه های مهاجرت به کاناداست. چرا که همسر شما باید مقیم دائمی یا شهروند کانادا باشد و اسپانسر شما شود. در این صورت می‌توانید به کانادا بروید. البته در صورتی که یکی از زوجین برای ویزای تحصیلی، کار یا هر نوع ویزای دیگری اقدام کند، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او نیز اقامت دریافت خواهند کرد. این موضوع به اسپانسرشیپ و مهاجرت خانوادگی به کانادا بر می‌گردد که در قسمت‌های بعدی به آن می‌پردازیم.

دولت کانادا برای پیشگیری از ازدواج صوری به منظور مهاجرت، قوانین سختگیرانه‌ای درباره مهاجرت از طریق ازدواج دارد. به همین دلیل شما ابتدا باید ازدواج خود را به صورت رسمی اثبات کنید و بعد از آن به دنبال اقامت گرفتن از این طریق باشید. بعد از اثبات ازدواج، فرد مقیم کانادا می‌تواند اقدامات مورد نیاز برای اسپانسرشیپ همسرش را انجام دهد. 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2021

راه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به ایالت مقصد بستگی دارد. قوانین در ایالت‌های مختلف متفاوت است. خرید ملک، راه اندازی شرکت، کارآفرینی و خرید سهام بازار کانادا از راه‌های سرمایه گذاری در این کشور به شمار می‌رود. شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به حدی گسترده است که تنها یک وکیل مهاجرتی با بررسی شرایط منحصر به فرد شما می‌تواند راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. 

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری کار ساده‌ای نیست. برخی از افراد با وجود اینکه یک ملک یا سهامی از بازار این کشور خریداری می‌کنند، اما باز هم نمی‌توانند اقامت دائم بگیرند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود برای تسهیل در روند اخذ اقامت با یک وکیل خبره در این زمینه مشورت کنید. 

راه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، امتیاز بندی ندارد. اما برای این کار به حداقل سرمایه نیاز است. فرد مهاجر همچنین باید شرایط سنی و تحصیلات مناسب داشته باشد. به عنوان مثال افرادی که سن بیشتر از ۵۵ سال دارند یا مدرکشان کم‌تر از کارشناسی‌ است، نمی‌توانند از طریق سرمایه گذاری در استارتاپ یا کارآفرینی به کانادا مهاجرت کنند. 

پناهندگی به کانادا

این مورد از راه های مهاجرت به کانادا به افرادی تعلق می‌گیرد که در صورت بازگشت به کشور خودشان، مورد آزار و اذیت حکومت کشور قرار بگیرند. پناهندگی دو نوع دارد. نوع اول پناهندگی معمولی است. این افراد ممکن است بنا به دلایلی چون عقاید سیاسی، مذهبی یا نژاد پرستانه در کشور مقصد مورد آزار و اذیت قرار بگیرند. اما نوع دوم پناهنده‌ها افرادی هستند که نیاز به مراقبت دارند. چرا که ممکن است در صورت بازگشت به کشورشان کشته شوند یا مجبور به تحمل مجازات‌های غیر انسانی باشند.

درخواست پناهندگی به کانادا از طریق سازمان ملل متحد و سازمانی که به همین منظور در کانادا تشکیل شده، بررسی می‌شود. برای پناهنده شدن باید مدارکی مبتنی بر اینکه زندگی شما در کشور خودتان در خطر است، ارائه دهید. این کار چالش‌های بسیاری دارد و تا افراد پناهنده تا چند سال باید مشکلات متعددی را تحمل کنند. مزیت پناهندگی این است که بعد از چند سال می‌توان اقامت دائم دریافت کرد. بسیاری از افراد تنها به همین دلیل بر این باورند که این کار ساده‌ترین مورد از راه های مهاجرت به کاناداست.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

 

 اسپانسرشیپ یکی از راه های مهاجرت به کانادا برای توجه به خانواده است. افراد می‌توانند از این طریق برای والدین، پدر بزرگ و مادر بزرگ، فرزندان خواهر یا برادر (به شرط یتیم بودن و سن زیر ۱۸ سال) و فرزندخوانده زیر ۱۸ سال خود اقامت کانادا بگیرند.
زمانی که شما اسپانسر شخصی می‌شوید یعنی تضمین می‌کنید که این فرد شرایط زندگی در کانادا را دارد و نیازی به حمایت دولت نخواهد داشت. همچنین در صورتی که مشکلی نظیر بیکاری و… برای او ایجاد شود، شما موظف به پرداخت هزینه‌های زندگی او خواهید بود. 
شرایط تبدیل شدن به اسپانسر

 • سن بیشتر از ۱۸ سال.
 • مقیم کانادا به صورت دائمی یا شهروند کانادا.
 • نامه اخراج از کانادا نداشته باشد.
 • مجرم یا ورشکسته نباشد.
 • همزمان اسپانسر چند نفر نشده باشد.

دریافت مشاوره

مشاوران ما همگی قبلا این مسیر را پیموده اند

با رزرو وقت مشاوره (تلفنی، آنلاین یا حضوری)، با افرادی مشورت خواهید کرد که خودشان تجربه تحصیلات بین المللی در سطوح مختلف را دارند، و این یعنی بسیاری از سوالات و نگرانی های شما پاسخ دقیق و صحیح دارد.

رزرو وقت مشاوره

چرا از kanatavisa مشاوره بگیریم؟

ارائه برنامه اختصاصی
ما بهترین انتخاب‌ها را براساس علاقه و توانمندی‌های شما ارائه می‌دهیم
مشاوران آگاه و با تجربه
با سابقه زندگی و تحصیلات بین المللی
پشتیبانی شما در مقصد
ما شما را رها نمیکنیم تا در مقصد به طور کامل مستقر شوید

سخن مشتریان

آنچه مشتریان درباره خدمات kanatavisa می گویند

مجموعه kanatavisa یکی از مهمترین عواملی بود که باعث ایجاد انگیزه سودمند در جهت رسیدن به اهداف من شد. اهدافی که گمان میکردم صرفا در حد یک رویاست و هرگز تحقق نخواهد یافت. اما در حال حاضر من آن رویا را زندگی می کنم.

عاطفه بهمنی

سوالات متداول

در kanatavisa ، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اعم از Cover letter، SOP، Study plan، Reference letter و … با محتوای مناسب و اعتبار بالا طبقه‌بندی می‌شود. همچنین از مشاوره افرادی که از جزء‌به‌جزء قوانین روز ویزای تحصیلی هر کشور مطلع هستند برخوردار می‌شوید. مدارک مالی شما سامان داده شده و همچنین در مورد دلایل برگشتی که باید مامور سفارت را قانع کند، به شما مشاوره داده می‌شود