برای قرعه کشی‌های اکسپرس اینتری در سال ۲۰۲۲ چه انتظاری داریم؟

قرعه کشی‌های اکسپرس اینتری در سال ۲۰۲۲ - کاناتاویزا

در حالی که قرعه کشی‌های اکسپرس انتری (Express Entry) در سراسر دوران همه‌گیری کرونا ادامه داشت، قرعه کشی‌های اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱ بسیار متفاوت از الگوهای قبل از همه گیری انجام شد. قبل از همه‌گیری کرونا، قرعه‌کشی اکسپرس انتری (Express Entry) معمولاً هر دو هفته یک بار انجام می‌شد و نامزدهای همه برنامه‌ها در هر قرعه‌کشی در نظر گرفته می‌شدند، اما در سال ۲۰۲۱ و تحت تاثیر همه‌گیری کرونا تمام قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری به نامزدهای کلاس تجربه کانادا (CEC) یا برنامه‌های نامزد استانی (PNP) محدود شد.

این یک تصمیم استراتژیک توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بود که با هدف اولویت‌بندی درخواست‌های اقامت دائم از متقاضیانی بود که قبلاً در داخل کانادا بودند تا به اهداف مهاجرتی بالای آن در زمانی که مرزها بسته بودند، دست یابند. به همین دلیل نیز کانادا بیش از 27 هزار نامزد CEC را در یک قرعه کشی اکسپرس انتری در فوریه ۲۰۲۱ دعوت کرد.

از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱، برای قرعه کشی‌های اکسپرس اینتری به طور انحصاری از نامزدهای استانی دعوت می‌شود. این به دلیل عقب ماندگی برنامه‌های مهاجرتی موجود است.

 IRCC در حال حاضر نمی‌تواند به صدور تعداد زیادی دعوت نامه برای درخواست ادامه دهد، زیرا ظرفیت پردازش پرونده‌های جدید را ندارد. اخیرا IRCC نشان داده است که فقط زمانی که تعداد درخواست‌های پردازش نشده و معوق کاهش پیدا نکند، قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری برای تمام برنامه‌ها را از سر می‌گیرد. البته تاکنون اعلام نشده که این موضوع چقدر به طول خواهند انجامید یا چه مقدار از عقب ماندگی‌ها باید طی شود.

البته اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)  به سختی برای اصلاح این عقب ماندگی کار کرده است. این وزارتخانه بیش از ۱۵ میلیون دلار کانادا را صرف اضافه کاری برای کارمندان خود کرده است تا فقط بین آوریل و اکتبر ۲۰۲۱ روی این پرونده های عقب مانده کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *