دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو – دولتی

کشور
کانادا

رنکینگ دانشگاه(THE 2021)

18

رنکینگ دانشگاه(QS 2021)

25

4/5

 یکی از برترین دانشگاههای دولتی جهان در زمینه ابداع و نوآوری دانشگاه تورنتو است. دانشجویان برتر از سراسر کانادا و سراسر جهان به دلایل زیادی به سمت دانشگاه تورنتو جذب می شوند. آنچه این دانشگاه را برجسته می کند، برتری، تنوع و تعهد قاطع این دانشگاه در زمینه عدالت و دسترسی برای تمامی افراد جهان است. دانشگاه تورنتو براین عقیده استوار است که تعالی در فضایی شکوفا می شود که طیف گسترده ای از مردم را در بر بگیرد و این فضای ایجاد شده کمک می کند تا افراد توانایی بالقوه خود را به دست آورند. بنابراین میکوشد تا یک محیط کار و یادگیری عادلانه و فراگیر برای کارمندان و دانشجویان مختلف ایجاد کند تا خلاقیت و مشارکت خود را به حداکثر برسانند.
دانشگاه تورنتو از یک دانشگاه و سه پردیس تشکیل شده که هر یک مرکز جامعی برای آموزش و تحقیق است: دانشگاه تورنتو سنت جورج، دانشگاه تورنتو میسیساگا و دانشگاه تورنتو اسکاربورو
در خصوص رشته های پزشکی و پرستاری 9 بیمارستان مستقیما در اختیار دانشگاه و 12 بیمارستان جهت همکاری در زمینه مراقبت های بهداشتی، تجربیات آموزشی پژوهشی برای دانشجویان این رشته ها در نظر گرفته شده است که هر دو گروه جزو بهترین بیمارستان های جهان هستند.
دانشگاه تورنتو اقامتگاه بسیاری از با استعدادترین متفکران، مخترعان، نوآوران و مربیان جهان است که در حال ارتقا دادن دانش و کشفیات  مهم برای آینده ای سالم تر، پایدارتر، و امن تر  هستند. این دانشگاه هر ساله به طور مداوم در میان 10 دانشگاه برتر دولتی در سراسر جهان قرار می گیرد. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های آموزش عالی تایمز در سال 2014، دانشگاه تورنتو در رتبه‌ی 20 قرار گرفت
از مهم ترین دستاورد های این دانشگاه میتوان به کشف انسولین در سال 1921 به عنوان مهم‌ترین رویداد تاریخ پزشکی و همچنین، کشف سلول بنیادی در سال 1963 اشاره کرد. همچنین، در طول جنگ جهانی دوم، این دانشگاه لباس ضد شتاب(G-Suite) را توسعه داد؛ لباسی که توسط خلبانان هواپیماهای جنگنده متفین پوشیده می‌شده و بعدها توسط فضانوردان نیز به کار برده شد. این دانشگاه با توسعه تکنیک نور افشانی شیمیایی مادون‌قرمز، تجزیه و تحلیل رفتار انرژی در واکنش‌های شیمیایی را بهبود بخشید. در سال 1963، سیارک 2104 تورنتو در رصدخانه دیوید ای‌هایم در ریچموند هیل کشف شد که به نام خود دانشگاه نام گذاری شد.
دانشگاه تورنتو دارای حدود 700 رشته تحصیلی است، دانشکده‌های این دانشگاه عبارت اند از:
دانشکده معماری و طراحی
دانشکده موسیقی
دانشکده پزشکی 
دانشکده پرستاری
دانشکده داروسازی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده تربیت بدنی و علوم حرکتی
دانشکده سلامت عمومی دالا لانا
دانشکده مهندسی 
دانشکده الهیات
دانشکده هنر
دانشکده حقوق 
دانشکده مدیریت راتمن
و…


وبسایت دانشگاه

هزینه های سالیانه

کاردانی و کارشناسی 53000 CAD
تحصیلات تکمیلی 34220 CAD
هزینه زندگی 15000 CAD
هزینه اسکان 9844 CAD

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه

با ما در تماس باشید

989919008142+
info@kanatavisa.com


تماس با ما

آدرس:
تهران، اتوبان حکیم غرب، خیابان شیخ بهایی، برج بین المللی تهران، طبقه همکف واحد C3
ایمیل:
info@kanatavisa.com
تلفن:
989919008142+