پرونده‌های عقب مانده برنامه‌ مهاجرت موجود کانادا در سال ۲۰۲۱

پرونده‌های عقب مانده برنامه‌ مهاجرت موجود کانادا - کاناتاویزا

متقاضیانی که در حال حاضر در اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال پردازش درخواست هستند، می‌دانند که زمان رسیدگی به درخواست آنان و پردازش از مارس ۲۰۲۰ به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۹، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به طور متوسط ​​هشت ماه زمان را برای پردازش درخواست اکسپرس اینتری (Express Entry) صرف می‌کرد، اما به دلیل تأثیرات همه‌گیری کرونا، برخی از درخواست‌های ارسال شده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به موقع پردازش نشدند و پردازش آن‌ها اخیرا و به تازگی آغاز شده است.

 برابر گزارشی که روزنامه کانادایی تورنتواستار (Toronto Star) منتشر کرده تا ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۲۱، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بیش از 561هزار و 700 درخواست برای اقامت دائم، 748هزار و 381 درخواست برای اقامت موقت و 376 هزار 458 درخواست برای شهروندی را هنوز مورد رسیدگی قرار نداده بود و این درخواست‌ها در لیست انتظار قرار داشتند. همچنین تقریباً ۱۰۰۰۰۰ درخواست اقامت دائم تنها از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) ارسال شده که باید قبل از بازگشت زمان پردازش اکسپرس اینتری به استاندارد پردازش قبلی خود نهایی شوند.

با وجود این، شان فریزر (Sean Fraser) وزیر مهاجرت کانادا، اخیراً اعلام کرده است که آماده افزایش سطح مهاجرت کانادا است، زیرا مهاجرت جزو کلیدی استراتژی اقتصادی بلندمدت کانادا است. آقای فریزر موظف است تا فوریه ۲۰۲۲ یک برنامه سطوح مهاجرتی به روز شده را منتشر کند، بنابراین تازه‌ترین برنامه‌ها و اهداف مهاجرت به کشور کانادا به زودی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *