برنامه‌های مهاجرتی کانادا در سال 2021

برنامه‌های مهاجرتی کانادا در سال ۲۰۲۱ با چالش‌ها و تأخیرهای قابل توجهی روبه‌رو شدند، چرا که این کشور سیاست‌های خود را بر اساس پروتکل‌ها و مقررات مربوط به شیوع کووید19 تغییر داد. تغییراتی که سبب ماندگاری برخی از متقاضیان دریافت اقامت این کشور در خاک کشور کانادا شد و در عین حال مشکلاتی را نیز برای متقاضیان خارج از کانادا ایجاد کرده و منجر به خروج پرونده برخی از آنان از نوبت بررسی شد.

حالا با پایان سال ۲۰۲۱ که به نوعی با پایان پاندمی کرونا در بسیاری از کشورها از جمله کانادا نیز همراه شده است، برنامه‌های مهاجرتی کانادا نیز از سرگرفته شده و البته تغیبراتی هم در آن به وجود آمده که می‌توان از آن به عنوان گشایش‌های جدید برای مهاجرت به این کشور نیز یاد کرد، برنامه‌هایی که تحت عنوان برنامه‌های مهاجرتی به کانادا برای سال 2022 معرفی شده است.

 

کانادا در نظر دارد تا در سال جاری میلادی یعنی سال ۲۰۲۲ از 411 هزار مهاجر جدید استقبال کند. تصمیمی که گرچه اجرای آن برای کانادا مشکلی ندارد، اما به دلیل درخواست شمار زیادی از متقاضیان مهاجرت به کانادا از سراسر جهان که در زمان شیوع کرونا به تاخیر افتاده بود. این کشور در طول سال گذشته برای رسیدگی به موقع به درخواست ها با مشکل مواجه شده است. به طوری که مقامات این کشور از ۱.۸ میلیون تقاضای معوقه برای مهاجرت به کانادا خبر داده‌اند که باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

با این حال، اگر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) بتواند کنترل پرونده های معوقه خود را به دست بگیرد، سال ۲۰۲۲ می تواند سالی بی سابقه برای مهاجرت به کانادا باشد.

بیایید به همه عواملی که در مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ نقش دارند نگاهی بیندازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *