گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای خرید مسکن/ گلکری در فهرست 10 شهر ارزان برای خرید مسکن

در رتبه‌بندی سالانه‌ای که در میان 92 شهر در جهان انجام شده است، بازار مسکن در کلگری، در میان 10 بازار مسکن ارزان قیمت جهان قرار گرفته است.

کاناتا ویزا | طبق جدیدترین یافته‌های به دست آمده از مطالعات مرکز بین‌المللی جمعیت شناسی در خصوص مسکن ارزان قیمت برای سال 2021، ضریب کلگری از 4.1 در سال 2021 به 4 کاهش یافته است و این می‌تواند خبری خوب برای افرادی باشد که قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

بر طبق این مطالعه جمعیت شناسیِ بین‌المللی، این نرخ‌های متوسط در بازارهای بزرگ مسکن متعلق به شش کشور: استرالیا، کانادا، چین، ایرلند، نیوزلند، سنگاپور، انگلیس و ایالات‌متحده آمریکا بوده است.

ضریب متوسط، به نسبتی از قیمت به درآمد می‌گویند که به این صورت تعریف می‌شود: میانگین قیمت خانه تقسیم بر درآمد متوسط و ناخالص خانوار قبل از اینکه مالیات از آن کسر شود. این تعریف به این معناست که میانگین قیمت خانه در کلگری، به اندازه 4 برابر درآمد متوسط سالانه یک فردِ ساکن در این شهر است.

شهرهای دارای ضریب متوسط 3 و کمتر، دارای بازارهای مسکن ارزان قیمت هستند، این در حالی است که محدوده 3.1 تا 4 دارای نرخ مسکن متوسط، 4.1 تا 5 مشخصا دارای نرخ مسکن گران قیمت، و 5.1 و بالاتر از آن، نرخ مسکن به شدت گرانقیمتی دارند.

جایگاه گلکری در میان ارزان‌ترین شهرهای جهان

در این بین، شهر کلگری در میان 92 شهر مورد مطالعه، پرش چشمگیری داشته و از رتبه 29 به 10 دست یافته است.

سه شهر آمریکایی که در بالای فهرست قرار گرفته اند، شهر پیتسبورگ باضریب 2.7و شهرهای اکلاهما و نیویورک هریک با ضریب 3.3 هستند. پس از آنها، یک شهر کانادایی در رتبه چهارم قرار گرفته است؛ شهر ادمونتون که دارای ضریب متوسط 3.6 است.

در میان دو شهر ادمونتون و کلگری، از نقطه نظر این نسبت توانایی خرید مسکن، شهرهای سنت لوئیس با ضریب 3.6، دو شهر گلاسکو و سینسیناتی با ضریب 3.8 و شهر بوفالو با ضریب 3.9 قرار گرفته اند.

در انتهای این فهرست دو شهر کانادایی دیگر نیز دیده می‌شوند که جزو گرانقیمت‌ترین شهرهای جهان قلمداد می شوند . شهر ونکوور، با ضریب 13.3سومین رتبه را در میان گرانقیمت‌ترین شهر ها از آن خود کرده، و در میان 10 شهر گران قیمت جهان، کمترین افزایش سال به سال را در ضریب میانگین را دارد.

شهر تورنتو، در میان شهرهای مقرون بصرفه، با داشته ضریب میانگین 10.5، دهمین رتبه را ازآن خود کرده است.

اتاوا/گاتینیو با داشتن ضریب میانگین 5.6 دارای رتبه پنجاهم در این فهرست است و شهر مونترئال با ضریب 6.1 به همراه شهر پلای موث/دیون در جایگاه شصتم واقع شده‌اند.

و نهایتا شهر هنگ کنگ با داشتن ضریب میانگین 23.2 در انتهای این فهرست و به عنوان گران قیمت‌ترین شهر جهان انتخاب شده است.

بر اساس رتبه های بدست آمده، شش شهراصلی کانادا، پیش از همه گیری سال 2019، دارای ضریب میانگین 4.4 تا 6 بوده اند. با این اوصاف کانادا، بیشترین افزایش قیمت‌ها را در چند سال اخیر و در مقایسه با کشور های دیگر حاضر در این تحقیقات به خود دیده است.

در این مطالعه آمده است: “گرانی مسکن از ونکوور به بازارهای کوچکتر گسترش یافته است زیرا Metro Vancouver مهاجرت های داخلی به بازارهای کوچکتر در بریتیش کلمبیا، مانند چیلیواک، فریزر ولی و کلونا و بازارهای جزیره ونکوور را کاهش داده است.

در این مطالعه وضعیت مشابهی برای شهر تورنتو نیز مشاهده می شود:گرانی مسکن، به بازارهای کوچکتر در اونتاریو مانند کیچنر-واترلو، برنتفورد، لندن، گوئلف نیز گسترش داده شده است و ساکنان مترو تورنتو به دنبال هزینه های زندگی کمتری هستند.

اما این مطالعه بیان می‌کند که آنچه در داغ‌ترین بازارهای مسکن کانادا تجربه شده، با توجه به مسائل ساختاری هزینه مسکن که توسط همه گیری کرونا تشدید شده است، یک روند رایج در شهرهای جهان بوده است.

تعداد موارد به شدت گران قیمت در سال 2021 نسبت به قبل از همه گیری 2019، 60 درصد افزایش یافته است که در تاریخ مطالعه سالانه آن ها از زمان شروع آن، در سال 2005، به عنوان یک وخامت بی سابقه تلقی می شود.

دیدگاه گسترده‌ای در این بحث وجود دارد که افزایش قیمت مسکن باعث افزایش هزینه‌های زندگی می‌شود و این آینده طبقه متوسط را تهدید و با هزینه‌های روزافزون زندگی مواجه می‌کند. بر اساس مطالعه فوق، OECD،دریافته است که افزایش قیمت مسکن محرک اصلی افزایش هزینه های طبقه متوسط است.

از دو سال اخیر که قیمت مسکن در کانادا تا 50 درصد افزایش یافت، سیاست های مداخله جویانه‌ای در خصوص تقاضای مسکن توسط دولت فدرال کانادا در محدوده بودجه سال 2022 در حال پیادهسازی است. در حال حاضر هزینه خرید یک خانه در محبوب ترین بازارهای املاک کشور، 50 درصد بیشتر از توان مردم برآورد شده است.

شهرهای دارای ارزان‌ترین مسکن در جهان

ارزان قیمت ترین مسکن ها در جهان متعلق به 10 شهر زیر است:

پیتسبورگ، آمریکا: 2.7

اکلاهما سیتی، آمریکا: 3.3

روچستر، آمریکا: 3.3

ادمونتن، کانادا: 3.

سنت لوئیس آمریکا:3.6

کلیولند آمریکا: 3.7

گلاسکو انگلیس: 3.8

سینسیناتی، آمریکا:3.8

بوفالو ، آمریکا: 3.

کلگری، کانادا: 4

شهرهای دارای گران‌ترین مسکن در جهان

گران قیمت ترین شهرها در جهان از حیث بازار مسکن متعلق به 10 شهر زیر است:

هنگ کنگ:23.2

سیدنی، استرالیا: 15.3

ونکوور، کانادا: 13.3

سن خوزه، آمریکا: 12.6

ملبورن، استرالیا: 12.1

هونولولو، آمریکا: 12

سانفرانسیسکو، آمریکا:11.8

آوکلند، نیوزیلند: 11.2

لس آنجلس، آمریکا:10.7

تورنتو، کانادا: 10.5

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *