کاهش نرخ بیکاری کانادا در ماه آوریل

نرخ بیکاری در کشور کانادا در ماه آوریل به 5.2 درصد کاهش یافت که این می‌تواند خبر خوبی برای مهاجران شغلی به این کشور باشد.

کاناتاویزا | برابر اعلام اداره آمار کانادا، با ایجاد بیش از 15هزا و 300 موقعیت شغلی جدید در ماه آوریل 2022 نرخ بیکاری در کانادا به پایین ترین حد خود از سال 1976 تا به حال رسید.

 نرخ بیکاری در کشور کانادا در ماه مارس نیز  5.3 درصد بود.

داگ پورتر (Doug porter) اقتصاد دان ارشد بانک مونترال در همین باره گفت: این افزایش میزان اشتغال نشانه خوبی برای بازگشت به شرایط عادی‌تر است. اما از طرفی اوضاع برای کارفرمایان سخت‌تر شده است . چرا که پیدا کردن نیروی کار جدید دشوارتر شده.

اداره آمار کانادا همچنین اشاره کرد که در ماه آوریل، 25.9 درصد از کل کارمندان را افراد با درآمد کمتر از 20 دلار در ساعت تشکیل می‌داد که این میزان در مقایسه با 35.5 درصد ماه آوریل 2019 روندی کاهشی را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: اعلام سیاست‌های جدید مهاجرتی به کانادا

در همین حال کارمندانی که 40 دلار یا بیشتر درآمد دارند. 24.5 درصد از کارمندان را تشکیل می دهند که در مقایسه با مدت مشابه ذکر شده 18 درصد در سه سال قبل افزایش یافته است.

تاثیرات شیوع کرونا همچنان بر اقتصاد کانادا احساس می شود چرا که میزان کل ساعات کار در ماه آوریل 1.9 درصد در مقایسه با مارس کاهش یافته است که تا حدی به دلیل غیبت‌های مرتبط با بیماری از محل کار است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *