چرا کانادا برای مهاجرت مناسب است؟

قرعه کشی‌های اکسپرس اینتری در سال ۲۰۲۲ - کاناتاویزا

مهاجرت به کانادا همچنان جزو علاقه‌مندی‌های متقاضیان مهاجرت در سراسر جهان است و حتی شیوع کرونا نیز اثر چندانی بر آن نگذاشته است. اخیرا نتایج یک نظرسنجی نیز آن را تایید کرده و نشان می‌دهد که آینده شغلی، سیستم درمانی قدرتمند و … از جمله دلایل مهاجرت به کانادا است.

کاناتاویزا |  برابر نظرسنجی موسسه  WES(World Education Services) که با موضوع مهاجرت به کانادا انجام شده حدود ۹۳ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که پاندمی کرونا یا «هیچ تاثیری» بر اخذ اقامت دائم کانادا ندارد یا آن‌ها را برای اخذ اقامت دائم در کشور کانادا «مشتاق‌تر» نیز کرده است.

موسسه WES  که مجری این نظرسنجی است، یک موسسه معتبر در زمینه معادل سازی مدارک تحصیلی متقاضیان مهاجرت به کانادا است و به همین دلیل نیز شرکت کنندگان در آن هم بیش از 13هزار متقاضی بالقوه مهاجرت به کانادا بودند که درخواستشان برای معادلسازی مدرک تحصیلی را به این موسسه ارائه کرده بودند.

این نظرسنجی بار دیگر اثبات کرد که علاقه برای مهاجرت به کانادا همچنان بالاست و بسیاری از متقاضیان مهاجرت این کشور را به عنوان مقصد خود و سرزمینی برای دستیابی به آرزوهایشان می‌دانند.

مرحله اول این نظرسنجی در سال ۲۰۲۰ انجام شد تا موسسه WES درک بهتری از نحوه اثرگذاری پاندمی کرونا بر نگرش متقاضیان مهاجرت به کانادا داشته باشد. بار دوم این نظرسنجی در سال ۲۰۲۱ و با هدف مقایسه پاسخ‌ها و بررسی اثر پیشرفت پاندمی کرونا بر انگیزه متقاضیان مهاجرت به کانادا انجام شد که بنا برگزارش موسسه WES نسبت به نظرسنجی ۲۰۲۰ کاهشی در تمایل افراد برای مهاجرت به کانادا مشاهده نشده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی حدود ۵۲ درصد پاسخ دهندگان گفته‌اند که پاندمی تاثیری بر برنامه‌های مهاجرتی آن‌ها نگذاشته است. حدود ۹۳ درصد هم گفته‌اند که پاندمی هیچ تاثیری بر برنامه‌های مهاجرتی‌شان نداشته و حتی آن‌ها را برای مهاجرت به کانادا علاقه‌مندتر هم کرده است.

آسان ترین روش مهاجرت به کانادا را از کاناتاویزا بخواهید

سیستم درمانی کانادا؛ دلیلی برای افزایش مهاجرت

در نظرسنجی همچنین حدود ۵۸ درصد پاسخ دهندگان گفته‌اند که به خاطر توانایی سیستم درمانی و دولت کانادا در مدیریت پاندمی و مراقبت از بیماران کرونایی، علاقه بیشتری برای مهاجرت به کانادا پیدا کرده‌اند و در مقابل تنها ۲۱ درصد گفته‌اند که پاندمی ممکن است برنامه‌های مهاجرتی‌شان را به تاخیر بیندازد. این درحالی است که در نظرسنجی سال ۲۰۲۰ این رقم ۳۵ درصد بود.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که برای اخذ اقامت دائم در کانادا تمایل شدیدی دارند و حتی اگر شرایط شخصی و اقتصادی چالش برانگیزی ایجاد شود، باز هم از تصمیم خود دست نخواهند کشید. به عنوان مثال ۷۴ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که رکود اقتصادی در کانادا یا تاثیری بر تمایل آن‌ها به اخذ اقامت دائم ندارد و یا علاقه آن‌ها را برای اخذ اقامت دائم افزایش می‌دهد. این آمار در مقایسه با نظرسنجی سال 2020 نیز ۶۹ درصد افزایش داشته است.

آینده شغلی درخشان، دلیل دیگر متقاضیان مهاجرت به کانادا

آنها همچنین نسبت به آینده شغلی‌شان در کانادا در گیرودار کرونا، در مقایسه با چشم اندار شغلی‌ در کشورهای خودشان خوشبین‌تر بودند. حدود ۷۷ درصد گفته‌اند که حس می‌کنند کرونا تاثیری بر آینده شغلی‌شان در کانادا ندارد یا تاثیر مثبت دارد. در حالیکه ۶۹ درصد چنین حسی را نسبت به تاثیر کرونا بر شغلشان در کشور خودشان دارند. تنها ۲۳ درصد حس کرده‌اند که کرونا بر آینده شغلی‌شان در کانادا تاثیری منفی دارد و این در حالیست که در سال ۲۰۲۰ این رقم ۲۸ درصد بود.

آسان ترین روش مهاجرت به کانادا را از کاناتاویزا بخواهید

سه دلیل تاخیر در اجرای برنامه‌های مهاجرتی به کانادا

در بین افرادی که در برنامه مهاجرتشان به کانادا را به تاخیر انداخته‌اند، سه دلیل نقش عمده‌ای را داشت: 

  1. محدودیت‌های سفر به کانادا
  2. طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها توسط اداره مهاجرت
  3. 3-    کاهش شغل‌های مرتبط با حوزه تخصص افراد برای کار در کانادا.

کانادا تا قبل از پاندمی کرونا قصد داشت تا از 341 هزار مهاجر در سال 2020 پذیرش کند. مهاجرانی که عمدتا کاری و اقتصادی محسوب می‌شدند اما با شیوع کرونا در کانادا و سراسر جهان و اجرای محدودیت‌های سفر این برنامه به طور کامل امکان اجرا پیدا نکرد و تنها 181 هزار مهاجر جدید وارد کشور کانادا شده و اقامت این کشور را اخذ کردند.

حالا با حذف بخش زیادی از محدودیت های سفر به کانادا که محدودیت‌های سفر نیز از جمله آنهاست. دولت کانادا به سرعت در حال بررسی 1.8 میلیون درخواست معوقه برای مهاجرت به این کشور است.

فرصت مناسب برای مهاجرت شغلی به کانادا

در عین حال اقتصاد کانادا نیز درسال ۲۰۲۱ بهبود یافته و این کشور بیش یک میلیون شغل بدون نیروی کار را دارد که به نوعی بیشترین جایگاه شغلی خالی در تاریخ این کشور است و می‌تواند فرصتی مناسب برای مهاجرت به کانادا در سال 2022 نیز باشد.

آسان ترین روش مهاجرت به کانادا را از کاناتاویزا بخواهید

دولت کانادا البته با کاهش شیوع کرونا، توانست بر خلاف سال 2020 به اکثر برنامه‌های خود برای جذب مهاجر در سال 2021 دست پیدا کند. کانادا قصد داشت تا 401 هزار مهاجر جدید را در سال 2021 پذیرش کند و بیشتر با اعطای اقامت دائم به متقاضیان داخل کانادا به این هدف رسید.

برنامه جدید مهاجرتی کانادا برای سال 2022

دولت کانادا در ۱۴ فوریه 2022  برنامه سطح مهاجرت خود برای سال ۲۰۲۲-۲۰۲۴ را اعلام کرد در برنامه جدید مهاجرتی دولت کانادا تعداد مهاجران جدیدی کانادا از آن‌ها در سال جاری  استقبال خواهد کرد به همراه با دسته‌های مهاجرتی که از طریق آن‌ها مهاجر خواهد پذیرفت، مشخص شده است.

طبق این برنامه بناست دولت کانادا، 411 هزار مهاجر جدید را جذب کند که از این تعداد حدود ۶۰ درصد قرار است از طریق دسته اقتصادی مهاجرت کرده و مورد پذیرش قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *