ورود جاستین ترودو به روسیه ممنوع شد

روسیه، ورود جاستین ترودو نخست وزیر کانادا را به این کشور ممنوع اعلام کرد.

کاناتا ویزا | وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و چند مقام دیگر کانادایی را تحریم می کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که مسکو جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و چند مقام دیگر کانادایی: ملانی جولی و آنیتا آناند وزرای خارجه و دفاع کانادا را در “لیست سیاه ” قرار داده است و انها از ورود به روسیه منع شده اند. همراه با نخست وزیر، روسای وزارت خارجه و دفاع، اکثریت نمایندگان مجلس عوام پارلمان کانادا که روسیه آنها را “عناصر متجاوز طرفدار باندرا” می‌داند به همراهی افرادی دیگر که در مجموع 313 نفر هستند، جرو لیست سیاه روسیه قرار گرفتند.

به نظر می رسد این اقدام روسیه در واکنش به حمایت تمام قد دولت کانادا از اوکراین در برابر حمله نظامی روسیه به اوکراین باشد. نخست وزیر کانادا، چند روز پیش از ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین برای سخنرانی در پارلمان کانادا دعوت کرده بود. این سخنرانی به شکل مجازی انجام شد با تشویق نمایندگان پارلمان کانادا همراه شد. زلنسکی در این سخنرانی از کانادا به عنوان دوست واقعی اوکراین یاد کرد.

این اما تنها اقدام کانادا علیه روسیه نبود و ساعتی قبل از آغاز سخنرانی زلنسکی در پارلمان این کشور، دولت کانادا از تحریم ۱۵ مقام روسیه که از حمله این کشور به اوکراین حمایت کرده‌ بودند خبر داد.

بر اساس گزارش رویترز، ملانی جولی وزیر امورخارجه کانادا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده استکه، پوتین می‌تواند پایان دادن فوری به خشونت‌های بی معنی و خروج نیرایش از اوکراین را انتخاب کند.وی تاکید کرد: در صورتی که رهبری روسیه نتواند مسیر خود را تغییر دهد در انجام اقدامات بیشتر تردید نخواهد کرد. کانادا، مانند بسیاری دیگر از کشورهای غربی پس از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه اعمال کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *