مسیر مهاجرتی جدید به ساسکاچوان برای نیروهای کار بخش فناوری

استان ساسکاچوان کانادا یک مسیر مهاجرتی جدید برای پذیرش نیروی کار فعال در بخش فناوری اعلام کرده که می‌تواند فرصتی مناسب برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به کانادا باشد.

کاناتاویزا | برنامه Tech Talent Pathway مسیر مهاجرتی جدیدی است برای نیروی کار شاغل در ۱۱ شغل بخش تکنولوژی که مایل به مهاجرت به  استان ساسکاچوان هستند.

در هفتم ماه مارس، ساسکاچوان برای جذب نیروی کار شاغل در بخش تکنولوژی، مسیر مهاجرتی جدیدی موسوم به Tech Talent Pathwayرا از طریق برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ایجاد کرد.این مسیر مهاجرتی برای این راه‌اندازی شده است که کمبود نیروی کار در بخش تکنولوژی ساسکاچوان را بر طرف کند.

 با این مسیر مهاجرت جدید که برای اقامت دائم نیروی کار تکنولوژی راه‌اندازی شده است، کارفرمایان بخش‌های فناوری و نوآوری ساسکاچوان خواهند توانست استعدادهای بیشتری را برای کمک به رشد و افزایش قدرت رقابتی ساسکاچوان در جهان جذب کنند.

 مسیر Tech Talent Pathway یک مسیر مختص جذب ماهرترین استعدادها در بخش تکنولوژی در ساسکاچوان است. این مسیر مهاجرتی جدید، فرآیند مهاجرت نیروی کار بخش تکنولوژی را که هم اکنون داخل ساسکاچوان کار کرده یا خارج از کانادا هستند تسریع و تسهیل می کند.

اقتصاد ساسکاچوان بر توانایی در جذب و نگهداری مهاجران بسیار ماهری تکیه دارد که بنیان مهارت‌های مهم و تخصصی در جوامع و نیروی کار ما را ایجاد می‌کنند. مسیر Tech Talent Pathway مزیت رقابتی را برای صنایع ساسکاچوان ایجاد می‌کند و در کانادا منحصر به فرد است.

 این مسیر مهاجرتی فرایند مهاجرت را تسهیل می‌کند و بیانگر این است که مسئولان این استان می‌خواهند مهاجران در استانشان بمانند و راه حل‌های نوآورانه را برای ساسکاچوان ایجاد کنند تا آن راه حل‌ها به جهان هم صادر شود.

شرایط متقاضیان Tech Talent Pathway چیست؟

از جمله شرایط متقاضیان Tech Talent Pathway عبارتند از:

نامه تائیدیه جاب آفر برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان مختص کار برای یک کارفرما در شغلی واجد شرایط در بخش تکنولوژی

در صورتی که متقاضی هنگام ارائه درخواست در ساسکاچوان کار نمی‌کند، باید حداقل نمره زبان CLB 5 داشته باشد و چنانچه از طریق اکسپرس انتری اقدام می‌کند، حداقل نمره زبان او CLB 7 باشد.

دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار در آن شغل ظرف پنج سال گذشته یا شش ماه سابقه کار در ساسکاچوان.

دارا بودن تحصیلات دانشگاهی

دارا بودن شرایط اخذ پروانه کار در ساسکاچوان در مورد مهندسان کامپیوتر، الکترونیک، برق و نرم افزار.

بر اساس برنامه مهاجرت استان ساسکاچوان معیارهای این برنامه مهاجرتی ممکن است در هر زمان تغییر کنند، اما افسران مهاجرت از اطلاعاتی که هنگام دریافت درخواست‌ها در وبسایت دولت ساسکاچوان قرار داشته، استفاده خواهند کرد.

دولت فدرال و اداره مهاجرت کانادا سقف انتخاب شدن توسط استان یا همان نامینیشن‌هایی را که برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان می‌تواند در هر سال انجام دهد را مشخص می‌کنند. طبق اعلام برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان هیچ درخواستی برای دریافت نامینیشن ضمانت نمی‌شود.

مشاغل واجد شرایط مهاجرت به ساسکاچوان کدام است؟

متقاضیان در صورت داشتن جاب آفر در یکی از مشاغل زیر که کد ناک شغلی آن‌ها مشخص شده است، ممکن است بتوانند برای Tech Talent Pathway اپلای کنند:

مدیر کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی 0213

مهندس برق و الکترونیک 2133

مهندس کامپیوتر سخت افزار 2147 

تحلیلگر و مشاور سیستم‌های اطلاعاتی 2171

تحلیلگر داده 2172

مهندس و طراح نرم افزار 2173 

برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده رسانه‌های تعاملی 2174

طراح و توسعه دهنده وب 2175

تکنسین شبکه کامپیوتر 2281

تکنسین پشتیبانی کاربر 2282

تکنسین آزمایش سیستم‌های اطلاعاتی 2283

شرایط دیگر پذیرش مهاجر

اگر خارج از کانادا زندگی می‌کنید و یا به صورت قانونی داخل کانادا هستید و پناهنده نیستید، ممکن است واجد شرایط این برنامه باشید.برای اینکه واجد شرایط باشید، باید برای یک شغل دائمی و تمام وقت در بخش تکنولوژی یا نوآوری ساسکاچوان جاب آفر داشته باشید.

 فارغ از اینکه به عنوان متقاضی اکسپرس انتری اپلای می‌کنید یا خیر. برای اثبات باید تائیدیه جاب‌آفر برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ارائه کنید و قصد خود را برای کار و سکونت در ساسکاچوان صریحاً اعلام کنید.

اگر از داخل ساسکاچوان اپلای می‌کنید باید در حال حاضر در این استان در حال کار باشید و ظرف شش ماه اخیر برای کارفرمایی که به شما جاب آفر داده است تمام وقت کار کرده باشید. بنا به اعلام دولت ساسکاچوان کار تمام وقت به معنای ۳۰ ساعت در هفته است.

اگر برای کارفرمایی که جاب آفر داده است حداقل شش ماه تمام وقت کار نکرده باشید، باید طی پنج سال اخیر حداقل یک سال سابقه کار در شغل خود داشته باشید. اگر خارج از استان‌های کانادا و یا خارج از کانادا اپلای می‌کنید باید ظرف پنج سال اخیر یک سال سابقه کار مرتبط در شغلی که قصد کار در آن دارید را داشته باشید.

در رابطه با شرط زبان باید گفت کسانی که در حال حاضر در حال کار هستند، باید واجد شرط زبانی تعیین شده از طرف کارفرمای خود باشند. اگر در حال حاضر برای کارفرمایی که جاب‌آفر داده کار نمی‌کنید، نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی شما باید در سطح CLB 5 و بالاتر باشد.

همچنین در صورت نیاز شغل تان به مجوز، باید واجد شرایط دریافت مجوز کار در ساسکاچوان هم باشید.

 مهندسان کامپیوتر، مهندس نرم افزار  و نه طراحان نرم افزار و مهندسان برق و الکترونیک باید مدارک زیر را ارائه دهند:

نامه‌ای را از انجمن مهندسان و زمین‌شناسان حرفه‌ای ساسکاچوان که نشان می‌دهد درخواست برای ثبت نام به عنوان «مهندس در حال آموزش» تایید شده است

 نامه‌ای از انجمن فوق مبنی بر اینکه متقاضی در امتحانات موسوم به Confirmatory Exams شرکت می‌کنند.     

همچنین باید مدرک دانشگاهی مرتبط با شغلی که برای آن جاب آفر گرفته‌اید، داشته باشید. این مدرک می‌تواند لیسانس، فوق لیسانس، مدرک دانشگاهی سه ساله، مدرکی که اتمام آن نیازمند دو سال حضور در دانشگاه، کالج یا مدرسه فنی و حرفه‌ای و یا هر نهاد آموزش عالی دیگری است باشد.

شرایط مورد نیاز برای متقاضایان اکسپرس انتری

افرادی که در صف انتظار اکسپرس انتری هستند نیز ممکن است واجد شرایط این برنامه مهاجرتی باشند. افرادی که به عنوان متقاضی اکسپرس انتری می‌خواهند برای این مسیر مهاجرتی اپلای کنند، باید شرایط دیگری داشته باشند.

اداره مهاجرت کانادا رسیدگی به درخواست های اکسپرس انتری را برای اقامت دائم در اولویت قرار داده است و این رسیدگی را در بازه زمانی مقرر و استاندارد انجام می‌دهد. گرچه زمان استاندارد برای رسیدگی شش ماه یا کمتر است، اداره مهاجرت در حال حاضر با درخواست‌های معوق شده مواجه است و همین امر باعث کند شدن روند رسیدگی به درخواست‌ها شده است.

شما به عنوان یک متقاضی در صف انتظار اکسپرس انتری، در صورتی که خارج از کانادا زندگی می‌کنید و یا داخل کانادا به صورت قانونی حضور دارید و مدعی پناهندگی نیستید، ممکن است واجد شرایط این زیرمجموعه مهاجرتی باشید. همچنین باید شرایط زیر را هم داشته باشید:

شماره پروفایل اکسپرس انتری و کد جوینده شغل JobSeeker معتبر

نمره آزمون زبان که مطابق با شرایط زبانی تعیین شده توسط اکسپرس انتری فدرال است

برای اینکه در سیستم اکسپرس انتری پروفایل داشته باشید باید واجد شرایط یکی از برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری باشید. نیروی کار بخش تکنولوژی معمولا باید واجد شرایط برنامه فدرال اسکیل ورکر و یا تجربه کانادایی باشند.

سومین برنامه تحت مدیریت اکسپرس انتری یعنی برنامه فدرال اسکیل ترید اساسا برای نیروی کار بخش تکنولوژی است که واجد شرایط آن دو برنامه دیگر نیستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *