قبل از مهاجرت به تورنتو این 8 نکته را به خاطر بسپارید

اگر تورنتو را به عنوان مقصد خود پس از مهاجرت به کانادا انتخاب کرده‌اید، لازم است قبل از ورود به این شهر نکاتی را در مورد آن بدانید.

کاناتا ویزا |  تورنتو یک کلانشهر است که بیش از شش میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر کانادا و جزو پنج شهر پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می‌شود.  اما اگر مقصد شما بعد از مهاجرت به کانادا شهر تورنتو است باید این نکات را در مورد تورنتو بدانید تا بتوانید زندگی بهتری را در این شهر تجربه کنید.

تقویت زبان انگلیسی و فرانسوی

اول اینکه هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی خود را تقویت کنید چرا که فرانسوی و انگلیسی هر دو به عنوان زبان رسمی کانادا شناخته می‌شود و تسلط به آن برای شما بسیار راه‌گشا خواهد بود. البته بعضی افراد در این شهر به زبان ایتالیایی و اسپانیایی نیز صحبت می‌کنند. رایج‌ترین زبان در کانادا به خصوص برای مهاجران به این کشور زبان انگلیسی است.

منتظر غذاهای متنوع باشید

دوم اینکه بدانید تنوع غذایی یکی از ویژگی‌های برجسته در تورنتو محسوب می‌شود. مردم تورنتو هر غذایی را به سبک‌های مختلف درست می‌کنند حتی یک املت ساده در این کشور هزاران روش پخت دارد. پس اگر عاشق غذا هستید، خودتان را برای ورود به شهری با تنوع غذایی متنوع آماده کنید.

مهاجرت به کانادا

حمل و نقل عمومی بهترین انتخاب در تورنتو

سومین نکته این است که لازم است با حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی تورنتو بیشتر آشنا شوید. حمل و نقل عمومی در تورنتو از مترو، اتوبوس و تراموا تشکیل شده است و با وجود ترافیک‌ سنگین در معابر این شهر، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای جا‌به‌جایی در سطح شهر باشند.

شما می‌توانید بلیط ‌های اتوبوس را در ایستگاه ‌ها بخرید یا یک کارت Presto بگیرید و آن را شارژ کنید. دوچرخه سواری نیز یک گزینه محبوب در شهر تورنتو است.

آماده سرما باشید

چهارم اینکه خود را برای روزهای سرد و برفی آماده کنید، ماه های سرد سال در تورنتو از دسامبر آغاز شده و تا مارس ادامه خواهد داشت. در این ایام هوا بسیار سرد است و بارش برف در ماههای نوامبر تا آوریل همیشه محتمل است. با این حال تورنتو به اندازه شهرهای شمالی سرد نیست و سرمای آن قابل تحمل است.

بیشتر بخوانید:

کف هزینه‌های زندگی در کانادا چقدر و ارزان‌ترین شهرهای آن کدام است؟

به شهر زیرزمینی خوش آمدید

نکته پنجم دانستن این موضوع است که بخشی از شهر در زیر زمین قرار دارد. در زیر شهر، مسیری به طول بیش از 30 کیلومتر کشیده شده که که از راهروها و فروشگاه‌ها تشکیل شده و با عنوان سیستم PATH شناخته می شود. این بخش از شهر در ماه‌های سرد سال از رونق قابل توجهی برخوردار است.

مهاجرت به کانادا

انعام یادتان نرود

ششمین نکته دادن انعام است. پس آن را فراموش نکنید تا یک مهاجر دست و دلباز به نظر برسید. سنت و عرف انعام دادن در تورنتو کاملا رایج است. رستوران‌‌ها و کافه ‌ها عموماً انعام ۱۵ تا ۲۰ درصدی دریافت می کنند از این رو به همراه داشتن کمی پول نقد کاملا ضروری است. با این حال، در بسیاری رستوران‌ها پرداخت صورتحساب با کارت بانکی، انعام نیز به عنوان بخشی از صورتحساب محاسبه می شود.

تورنتو شهر گرانی است

هفتمین نکته، هزینه‌های زندگی در شهر تورنتو است. همین حالا بدانید که تورنتو یک شهر گران است و شهر ارزانی برای زندگی به شمار نمیآید. حتی برای یک زندگی خیلی معمولی در این شهر باید بسیار تلاش کنید. دانشجویان این شهر در کنار تحصیل خود کار می‌کنند و برای افرادی که برای کار به این شهر آمده‌اند اضافه کاری بخشی از فعالیت‌های معمول کاری محسوب می‌شود.

از تورنتو خسته نمی‌شوید

هشتمین و آخرین نکته هم این است که زندگی در تورنتو هیچ گاه برایتان خسته کننده نخواهد شد. تورنتو بزرگترین شهر کانادا است و این کلان شهر، شلوغ، پراز ایده‌های خلاقانه، شگفتی‌های متعدد و گوناگون، رستوران های معروف و راه‌های بسیار برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *