شروط لازم برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس کانادا

پس از مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور دغدغه برخی از خانواده‌ها ادامه تحصیل فرزندانشان است. ما در این گزارش شروط لازم برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس کانادا را شرح داده‌ایم.

کاناتاویزا | اگر به تازگی به کانادا مهاجرت کرده‌اید و فرزند کوچکی هم دارید، حتما یکی از مهم‌ترین مواردی که باید با آن آگاهی داشته باشید، نحوه ثبت نام او در مدارس کانادا است.

ویزای معتبر

اولین شرایط برای برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس کانادا این است که باید پدر و مادر او ویزای معتبر داشته باشند یا اینکه خود دانش آموز ویزای تحصیلی گرفته باشد.امکان ثبت نام با ویزای توریستی یا همان ویزای مولتی در مدارس کانادا وجود ندارد.

همراهی والدین

باید در تمامی دوره تحصیل دانش آموز، یکی از والدین یا سرپرست قانونی دانش آموز نیز در کانادا حضور داشته باشد. جالب است بدانید که در صورتی که خود دانش آموز، ویزای تحصیلی بگیرد ، امکان گرفتن ویزا برای والدین وجود دارد.

تمکن مالی

والدین دانش آموز باید ثابت کنند که از پشتوانه مالی کافی و لازم برای پرداخت شهریه مدرسه و سایر هزینه های زندگی برخوردارند، هزینه شهریه بسته به شهر و مدرسه انتخابی متغییر است و رقمی بین ۷ هزار تا ۲۰ هزار دلار کانادا در سال را شامل می‌شود.

ریز نمرات

یکی از مدارک لازم برای ثبت نام در مدارس کانادا،ارائه ترجمه رسمی ریزنمرات از مدرسه قبلی دانش آموز در ایران یا هر کشور دیگر است.

توصیه نامه

دانش آموز برای ثبت نام در مدرسه کانادایی، باید از مدرسه قبلی خود در ایران، توصیه نامه‌ای بگیرد که توسط مدیر مدرسه، معلم یا مشاور تحصیلی مدرسه امضا شده باشد که باید در آن ذکر شود که متقاضی صلاحیت ادامه تحصیل را دارد.

در همین زمینه بخوانید: تمام آنچه که باید درباره قیم کانادایی دانش‌آموزان در کانادا بدانید

ثبت نام در زمان مقرر

مدارس کانادا به صورت ترمی برگزار می‌شوند. ترم اول در ماه سپتامبر و ترم دوم در ماه فوریه آغاز می‌شود و اگر دیر اقدام کنید ممکن است ظرفیت مدرسه مورد نظرتان پر شود.

مدرک زبان

برای ثبت نام و تحصیل در مدارس کانادا، دانش آموز نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. چرا که تمام مدارس کانادا خودشان وظیفه آموزش زبان را به عهده می‌گیرند، پس نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *