تورنتو یا ونکوور؟ کدام شهر برای زندگی پس از مهاجرت مناسب‌تر است

ونکوور و تورنتو از مهم‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند که طرفداران بسیاری در میان متقاضیان اقامت در این کشور دارند. قبل از مهاجرت به کانادا لازم است شناختی کافی از این دو کشور داشته باشید.

کاناتا ویزا | قبل از مهاجرت به کانادا لازم است تفاوت‌های بین دو شهر ونکوور و تورنتو را بدانید و بر اساس این تفاوت‌ها و البته اولویت‌های خودتان مقصدتان برای زندگی و کار را انتخاب کنید.

مقایسه آب و هوای ونکوور و تورنتو

اگر قصد مهاجرت به یکی از دو شهر ونکوور یا تورنتو را دارید، باید بدانید که ‎آب و هوا در واقع بزرگترین تفاوت میان ونکوور و تورنتو است. به عبارتی‎ ونکوور اساساً تنها شهر کانادا است که زمستان‌های سخت و معروف کانادا را تجربه نمی‌کند پس اگر سازکاری لازم را با سرما ندارید، ونکوور مقصد مناسبی برای مهاجرت به کانادا خواهد بود.

‎زمستان های تورنتو عموما سردتر و سخت‌تر از ونکوور است ، برف زیادی می‌بارد و دمای زیر صفر در طول فصل زمستان کاملا متداول است. اما ونکوور از آب و هوای معتدل تر برخوردار است که غالبا نیز بارانی است.

لازم است بدانید که ‎میزان آلودگی هوا در تورنتو به میزان قابل توجهی بیشتر از ونکوور گزارش شده است.

‎مقایسه جمعیت ونکوور و تورنتو

‎برای برخی جمعیت و ازدحام عامل مهم و تعیین‌کننده‌ای است. جمعیت کنونی کلانشهر تورنتو بیش از شش میلیون نفر است در حالیکه جمعیت ونکوور کمی کمتر از دو و نیم میلیون نفر برآورد شده است، این نشان می‌دهد که علاوه بر آّب و هوا مولفه‌های دیگری هم در تورنتو وجود داشته که جمعیت بیشتری را به خود جذب کرده است.

‎شهر تورنتو بسیار بزرگ‌تر از ونکوور است و عدم آشنایی با مسیرها و محله ها می تواند شما را کاملا سردرگم کند.

‎مقایسه تنوع فرهنگی ونکوور و تورنتو

‎تورنتو به عنوان یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود که در آن به بیش از ١۴٠ زبان و گویش مختلف صحبت می‌شود، پس به نظر نمی‌رسد که ایرانیان مهاجرت کرده در این کشور مشکل چندانی در یافتن هم‌زبانان و حتی هموطنان خود داشته باشند.

البته باید بدانید که شهرت ‎ونکوور نیز به‌دلیل فرهنگهای مختلف آن و به ویژه فرهنگ آسیایی‌ آن است و در حال حاضر آسیایی‌ترین شهر خارج از آسیا خوانده می‌شود.

‎مقایسه هزینه‌های زندگی در ونکوور و تورنتو

اما شاید بتوان هزینه‌های زندگی را یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای مهاجران به کانادا دانست. برابر گزارش‌های اعلام شده ‎هزینه زندگی در تورنتو پنج درصد بیشتر از ونکوور است. در عین حال ‎در تورنتو مشاغل بیشتری نسبت به ونکوور وجود دارد، زیرا دفاتر مرکزی بسیاری در تورنتو مستقر هستند.

مقایسه هزینه مسکن در ونکوور و تورنتو

بعد از مهاجرت به کانادا یا هرکشور دیگری طبیعتا باید بخشی از درآمد خود را برای تامین هزینه مسکن پرداخت کنید. به طور کلی ‎هزینه مسکن در تورنتو حدود سه درصد بیشتر از ونکوور است. ‎اجاره ماهانه یک آپارتمان معمولی در تورنتو ١٧٠٠ دلار و در ونکوور ١۶٠٠ دلار برآورد شده است.

مقایسه ‎شاخص مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در ونکوور و تورنتو

شرایط بهداشتی مطلوب و سیستم قدرتمند درمانی یکی از دلایلی است که اخیرا در یک نظرسنجی به عنوان یکی از دلایل مهاجرت به کانادا به خصوص در دوران پاندمی کرونا اعلام شده است. شاخص مراقب های بهداشتی و درمانی در ونکوور و تورنتو به صورت یکسان ۷۵ درصد اعلام شده ‎است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *