تورنتو، نصفش زیرزمینه! آشنایی با بزرگترین شهر زیرزمینی جهان

وقتی صحبت از مهارت‌ها و ویژگی‌های ناشناخته افراد می‌شود، اصطلاحی در مورد آنان به کار می‌رود که می‌گویند؛ فلانی نصفش زیرزمینه!» این مثل در مورد تورنتو هم صدق می‌کند و اگر قصد سفر یا مهاجرت به تورنتو را دارید، بدانید بدانید که نصف این شهر زیر زمین است.

کاناتا ویزا | تورنتو دارای یک شهر زیرزمینی است، شهری که در واقع یک مرکز خرید بزرگ به نام زیرزمین پث (PATH Underground) است. این مرکز خرید بیش از 30 کیلومتر طول دارد و البته ممکن است در سال‌های آینده طول آن بیشتر هم بشود.

در این مسیر علاوه بر بیش از 1200 فروشگاه، مراکز ارائه خدمات، تفریح، کافه، رستوران و … نیز وجود دارد و طبیعی است که در یک روز نمی‌توانید از تمام آن بازدید کنید. برای درک بهتر از وسعت این مشهور زیرزمینی کافی است تصور کنید که باید دو بار طول خیابان ولیعصر در تهران را که طولانی ترین خیابان خاورمیانه بوده و شمال تهران را به جنوب آن وصل می‌کند، طی کنید.

نمایی از زیرزمین پث در تورنتو

خوب است بدانید که زیرزمین پث در کتاب رکوردهای گینس هم به ثبت رسیده و بزرگترین مرکز تجاری زیرزمینی در جهان است.

شما می‌توانید از یک محله تورنتو وارد این زیرزمین شده و از محله‌ای دیگر خارج شوید. این شهر زیرزمینی در تورنتو طرفداران زیادی دارد و حتی عده‌ای برای قدم زن و پیاده‌روی به آن می‌روند. استقبال از این شهر زیرزمینی در روزهای سرد و برقی تورنتو بیشتر است.

زیرزمین پث (PATH) عابران پیاده را به چندین ایستگاه حمل و نقل عمومی متصل کرده و به بیش از ۵۰ دفتر و ساختمان بزرگ ، از جمله برج CN و مرکز راجرز نیز دسترسی دارد.

این مجموعه در تمام روزهای سال فعال است، اما اگر قصد دارید پس از مهاجرت یا سفر به تورنتو از آن بازدید کنید، به شما توصیه می‌کنیم که حتما نقشه این شهر زیرزمینی را دانلود کنید تا هم اطلاعاتی از فروشگاه‌های آن داشته باشید و در بزرگترین زیرزمین جهان گم نشوید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *