تسهیلات جدید دولت کانادا در قوانین برنامه نیروی کار موقت خارجی

جدید ترین تغییرات در برنامه TFW و اقدامات دولت کانادا برای مدیریت کمبود نیروی کار در این کشور اعلام شد.

کاناتاویزا | با تصمیم دولت کانادا پنج تغییر عمده در برنامه نیروی کار موقت خارجی(TFWP) در پاسخ به کمبود نیروی کار در سراسر کشور کانادا، حتی با وجود نرخ پایین بیکاری ، انجام می شود.

تسهیلات فوری دولت کانادا در برنامه نیروی کار موقت خارجی

این تغییرات در دو سطح انجام خواهد شد. یکی از این سطوح مربوط به تغییراتی است باید فورا عملیاتی شوند. این تغییرات شامل موارد زیر است:

مجوزهای ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار(LMIA) به جای ۹ ماه، ۱۸ ماه اعتبار خواهند داشت. این اسناد نشان می دهند کارفرمای کانادایی با وجود تلاش بسیار، موفق به پیداکردن شخص واجد شرایطی در کانادا برای استخدام در موقعیت شغلی مدنظر نشده و نیاز به جذب نیروی کار خارجی دارد.

حداکثر مدت زمان استخدام نیروی کار موقت خارجی با دستمزد بالا و تحت برنامه استعدادهای جهانی (High-Wage and Global (Talent Stream از ۲ سال به ۳ سال افزایش می یابد.

معافیت های فصلی استخدام که از سال ۲۰۱۵ اجرا شده ، دائمی می‌شود و دیگر محدودیتی برای تعداد موقعیت‌های شغلی با درآمد کم که کارفرمایان صنایع فصلی می‌توانند با بهره‌گیری از برنامه (TFW) اجرا کنند، وجود نخواهد داشت. حداکثر مهلت این پیشنهادات شغلی نیز از ۱۸۰ به ۲۷۰ روز در سال افزایش می‌یابد.

تسهیلات مدت دار دولت کانادا برای نیروی کار موقت خارجی

دسته دیگری از تغییرات در آینده نزدیک اجرایی خواهند شد. برابر زمان بندی اعلام شده این دسته از تغییرات از ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ معادل ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ اجرایی شده و شامل موارد زیر است:

کارفرمایان در بخش هایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند ، می توانند تا 30 درصد از نیروی کار مورد نیاز خود را تحت هفت بخش مجاز برنامه TFW یعنی تولید مواد غذایی،تولید محصولات چوبی،تولید مبلمان و محصولات مرتبط، خدمات گردشگری،ساخت و ساز، بیمارستان ها و آسایشگاه‌ها  استخدام کنند.

تا اطلاع ثانوی کارفرمایان دیگر می توانند تا ۲۰ درصد از نیروی کار خود را تحت برنامه TFW برای مشاغل کم درآمد ، استخدام کنند .این عدد قبلا برای اکثر کارفرمایان ۱۰ درصد بود.

کانادا سیاست فعلی خود مبنی بر عدم صدور LMIA برای مشاغل با دستمزد پایین در حوزه های مسکن،غذا و خرده فروشی در مناطق با نرخ بیکاری شش درصد یا بیشتر را پایان خواهد داد.

پیش‌بینی ها حاکی از آن است که اجرای این تغییرات می‌توانند سبب تسهیل جذب مهاجران جدید به کشور کانادا شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *