تسهیلات جدید دولت کانادا در برنامه نیروی کار موقت خارجی

دولت کانادا در راستای مدیریت کمبود نیروی کار در این کشور، تغییرات جدیدی را در برنامه نیروی کارموقت خارجی ایجاد کرده که شامل تسهیلات بسیاری از متقاضیان و کارفرمایان می‌شود.

کاناتاویزا | جدید ترین تغییرات در برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFWP) Temporary Foreign Worker Program

 و اقدامات دولت کانادا برای مدیریت کمبود نیروی کار در این کشورحاکی از اعمال پنج تغییر عمده در این این برنامه است.

بر این اساس دولت کانادا تصمیم گرفته تا پنج تغییر عمده در برنامه نیروی کار موقت خارجی اعمال کند، تغییراتی که در پاسخ به کمبود نیروی کار در سراسر کشور کانادا، حتی با وجود نرخ پایین بیکاری، انجام می شود.

این تغییرات در دو سطح فوری و مدت دار انجام می‌شود و بر این اساس ️تغییراتی که فورا عملیاتی می شوند، عبارتند از:

 مجوزهای ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار(LMIA)  به جای ۹ ماه، ۱۸ ماه اعتبار خواهند داشت. این اسناد نشان می دهند کارفرمای کانادایی با وجود تلاش بسیار، موفق به پیدا کردن شخص واجد شرایطی در کانادا برای استخدام در موقعیت شغلی مد نظر نشده و نیاز به جذب نیروی کار خارجی دارد.

حداکثر مدت زمان استخدام نیروی کار موقت خارجی با دستمزد بالا و تحت برنامه استعدادهای جهانی (High-Wage and Global (Talent Stream از ۲ سال به ۳ سال افزایش می یابد.

معافیت های فصلی استخدام که از سال ۲۰۱۵ اجرا شده ، دائمی می شود. دیگر محدودیتی برای تعداد موقعیت های شغلی با درآمد کم که کارفرمایان صنایع فصلی می توانند با بهره گیری از برنامه اجرا کنند، وجود نخواهد داشت . حداکثر مهلت این پیشنهادات شغلی نیز از ۱۸۰ به ۲۷۰ روز در سال افزایش می یابد.

همچنین تغییراتی که از ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ یعنی دهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اجرایی می شوند هم عبارتند از:

کارفرمایان در بخش هایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند، می توانند تا ۳۰درصد از نیروی کار مورد نیاز خود را تحت هفت بخش مجاز برنامه TFW یعنی تولید مواد غذایی،تولید محصولات چوبی،تولید مبلمان و محصولات مرتبط،خدمات گردشگری،ساخت و ساز،بیمارستان ها و آسایشگاهها  استخدام کنند.

تا اطلاع ثانوی کارفرمایان دیگر می توانند تا ۲۰ درصد از نیروی کار خود را تحت برنامه TFW برای مشاغل کم درآمد ، استخدام کنند .این عدد قبلا برای اکثر کارفرمایان ۱۰ درصد بود.

کانادا سیاست فعلی خود مبنی بر عدم صدور LMIA برای مشاغل با دستمزد پایین در حوزه های مسکن،غذا و خرده فروشی در مناطق با نرخ بیکاری شش درصد یا بیشتر را پایان خواهد داد.

براساس پیش‌بینی ها این تغییرات می‌تواند فرصتی مناسب برای جذب نیروی کار موقت خارجی در کشور کانادا شود و با توجه به اینکه داشتن سابقه کار کانادایی می‌تواند در فرآیند اخذ اقامت دائم این کشور نیز موثر باشد، این تسهیلات می‌تواند منجر به افزایش شانس دریافت اقامت برای مهاجران به کشور کانادا شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *