ترودو 3بار دور کره زمین چرخید!

برآوردهای جدید از سفرهای چند ماه اخر نخست وزیر کانادا نشان می‌دهد که او در چند ماه اخیر معادل ۳ بار به دور کره زمین پرواز کرده است.

کاناتاویزا |  بر اساس داده‌های یکساله پروازهای عمومی که توسط نشریه National Post مورد بررسی قرار گرفته است، نخست‌وزیر کانادا، جاستین ترودو، از ۲۱ جون ۲۰۲۱ تا چهارشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۲۲ حدودا معادل سه دور، به دور کره زمین پرواز کرده است.

این در حالی است که ترودو، سفرهای رسمی خود را در بسیاری از دوره‌های پاندمی محدود کرده بود. برخلاف سایر اعضای دولت و وزیران که عمدتاً با پروازهای تجاری سفر می‌روند، قوانین کانادا سفر نخست وزیر را به هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی کانادا محدود می‌کند.

ترودو برای سفرهای داخلی، از هواپیمای Bombardier Challenger 650s و برای سفرهای خارجی از هواپیمای CC-150 Polaris که نسخه نظامی تغییر کاربری داده شده ایرباس A-310  است، استفاده می‌کند. این هواپیماها توسط اسکادران‌های ترابری نیروی هوایی سلطنتی کانادا استفاده می‌شوند.

طبق این گزارش‌ با بالا رفتن سرسام آور قیمت بنزین و هشدار مداوم به کانادایی‌ها برای اتخاذ تصمیمات بهتر در آستانه بحران اقلیمی، ترودو در۱۰ ماه گذشته صد و بیست و هفت هزار کیلومتر با هواپیمای دولتی پرواز کرده است، که این گزارش واکنش‌های متفاوت و زیادی را به همراه داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *