برگزاری مراسم نوروز در کانادا

نوروز جشنی شناخته شده در کشور کانادا است که حتی نخست وزیر این کشور نیز فرارسیدن آن را تبریک می‌گوید. آن هم به زبان فارسی!

کاناتا ویزا | اخیرا جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در پیامی ویدیویی نوروز را به چند زبان زنده دنیا از جمله فارسی تبریک گفته است. او همچنین چند روز پیش از نوروز نیز با حضور در یک فروشگاه ایرانی، نوروز را تبریک گفته بود. به همین بهانه در کاناتا ویزا نگاهی کردیم به برگزاری جشن نوروز در کشور کانادا.

هر ساله ایرانیان ساکن کانادا ، نوروز باستانی را جشن می گیرند.از آنجایی که کانادا یک کشور چند ملیتی است ، مراسم نوروز در کانادا شناخته شده است. همچنین انجمن های  ایرانیان ساکن کانادا موفق شده است که جشن نوروز و سنت های ایرانیان را به خوبی به جامعه کانادایی معرفی کند و حتی در چند استان کانادا نیز نوروز به رسمیت شناخته شده است.

در مجلس ملی کبک و پارلمان کانادا نیز جشن روز اول فصل بهار به رسمیت شناخته شده است .

زبان فارسی یکی از ده زبان غیررسمی در کشور کاناداست و اخیرا نوروز به تقویم ملی کانادا نیز اضافه شده است، خبری که مهاجران ایرانی به کانادا را بسیار خوشحال کرد.

جالب توجه است که تعطیلات دو هفته ای مدارس کانادا با تعطیلات نوروزی مصادف می شود و برای بسیاری از ایرانیان فرصت گشت و گذار و سفر به ایران، در صورت گرفتن مرخصی از مشاغل فراهم می‌شود.

ایرانیان ساکن کانادا مراسم نوروز و دید و بازدید سال نو و همچنین سیزده به در را همانند ایران، برگزار نمی کنند و معمولا ایرانیان مقیم کانادا، برای دید و بازدید در یک مکان عمومی به صورت گروهی جمع می شوند و جشن سال نو و سیزده به در را هم ممکن است به علت مشغله و نداشتن تعطیلات با تاخیر برگزار کنند.

نوروز یکی از جشن‌های شناخته شده در کانادا است و اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید بدانید که می‌توانید بسیاری سنت‌های ایرانی را در کشور کانادا و در کنار دیگر ایرانیان جشن بگیرید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *