بازگشایی سفارت کانادا در اوکراین

نخست وزیر کانادا از بازگشایی سفارت کشور در اوکراین خبر داد.

کاناتاویزا | جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا که در سفری غیرمنتظره به اوکراین رفته است، در کنفرانس خبری مشترک با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در کی‌یف، از بازگشایی سفارت این کشور در پایتخت اوکراین خبر داد.

ترودو همچنین گفته که کانادا کمک‌های نظامی بیشتری به اوکراین ارائه خواهد کرد، کمک‌هایی که شامل تجهیزات پهپادها، تصاویر ماهواره‌ای، سلاح‌های سبک، مهمات و بودجه برای عملیات مین‌زدایی است.

ترودو  در این نشست خبر خوب دیگری هم برای اوکراینی‌ها داشت و گفت:  کانادا تعرفه‌های واردات تمام کالاهای اوکراینی را در سال آینده حذف خواهد کرد.

در همین زمینه بخوانید: سفر غیرمنتظره نخست وزیر کانادا به اوکراین

وی  همچنین گفت: ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مسئول جنایات جنگی فجیع است و باید پاسخگو باشد.

ترودو نخست وزیر کانادا روز یکشنبه برای اعلام همبستگی با دولت ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به این کشور سفر کرد، پیش از این آنیتا آناند وزیر دفاع کانادا در جریان سفر به واشنگتن گفت که نیروهای کانادایی در حال آموزش نیروهای اوکراین برای استفاده از توپخانه‌های سنگین هوتزر هستند.

وزیر دفاع کانادا روز سه شنبه گذشته در جمع خبرنگاران گفت، وی در تماس نزدیک با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین است و کانادا در بحبوحه تهاجم روسیه، آماده تحویل تسلیحاتی است که اوکراین به آن نیاز دارد.

کانادا پیش از این همراه با دیگر متحدان ناتو، برای کمک نظامی به اوکراین در قالب سلاح‌های تهاجمی و غیر تهاجمی در جنگ با روسیه ارسال کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *