این کارها را در ارائه تمکن مالی کانادا انجام ندهید

ارائه تمکن مالی یکی از مهم‌ترین مراحل در مهاجرت و اخذ اقامت کانادا است، اما برای ارائه آن لازم است از انجام برخی از کارها جدا دوری کنید. در ادامه این کارها را که انجام آن عواقب و پیامدهای بدی برای متقاضیان دارد، به شما معرفی کرده ایم.

کاناتاویزا | ارائه تمکن مالی کانادا برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا و همچنین ثبت نام در مدارس و دانشگاه ها و … امری ضروری است. همین ضرورت نیز سبب می‌شود که متاسفانه برخی از متقاضیان دست به اقداماتی بزنند که در نهایت به ضرر خودشان تمام شود.

تمکن مالیتان را با نرخ ارز دولتی حساب نکنید

این اولین کاری است که نباید انجام دهید، چه بانک گواهی تمکن مالی را با نرخ دولتی صادر کند و چه با نرخ آزاد، باید توجه داشته باشید که آفیسر پرونده ویزا ، کاملا از نرخ ارز در ایران آگاهی دارد و تمکن مالی شما را بر اساس نرخ آزاد ارز محاسبه خواهد کرد.

 جعل نکنید!

دومین اقدامی که نباید انجام دهید، جعل است. ارائه مدارک مالی جعلی، به راحتی برای اداره مهاجرت کانادا قابل تشخیص است و عواقب جبران ناپذیری مانند جعل در پرونده و ممنوعیت اقدام برای ویزای کانادا از ۵ تا ۱۰ سال را می‌تواند به همراه داشته باشد .پس از هر گونه دستکاری در ارقام و اعداد مدارک مالی خود اجتناب کنید.

تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا

حساب ارزی نگذارید

برخی از افراد تمام پول خود را در حساب ارزی قرار می‌دهند اما تجربه ثابت کرده است که ارائه تمکن حساب ارزی در نظر آفیسر ویزا توجیه چندانی ندارد و در بسیاری از موارد موجب سردرگمی وی می شود. اگر همچنان تمایل به داشتن حساب ارزی دارید، بهتر است تنها بخشی از تمکن مالی خود را در این نوع از حساب قرار دهید.

تمکن یک روزه نگیرید

 سفارت جدای از موجودی حساب روز آخر شما ، موارد بسیار دیگری را در نظر می‌گیرد. پس از واریز یک باره مبالغ زیاد به حساب و گرفتن پرینت بانکی یک روزه بدون گردش حساب خودداری کنید.

فاصله زمانی زیاد!

فاصله زمانی بین صدور تمکن مالی توسط بانک و درخواست ویزای شما نباید زیاد باشد. در برخی موارد، بانک مورد نظر تمکن مالی را به زبان فارسی صادر می‌کند که باید آن را توسط دارالترجمه‌های رسمی دولتی به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنید. پس موارد اینچنینی را در زمانبندی خود رعایت کنید.

پول را برداشت نکنید!

توصیه می‌شود به موجودی حساب خود تا زمان دریافت نتیجه ویزا دست نزنید. زیرا ممکن است سفارت در این مدت از بانک مورد نظر استعلام بگیرد یا برای مطمئن شدن از وضعیت مالی شما، مجددا از شما درخواست تمکن مالی کند.

برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور علاوه بر کارهایی که باید انجام دهید، یکسری موارد را نیز نباید انجام دهید که آنچه خواندید نبایدهای ضروری در بخش تمکن مالی بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *