اعلام بودجه‌های جدید کانادا در حوزه مهاجرت

دولت کانادا بودجه این کشور در حوزه مهاجرت و جذب مهاجران دائمی را اعلام کرد.

کاناتاویزا | کریستیا فریلند، وزیر دارایی کانادا، اخیرا اولین برنامه بودجه این کشور پس از انتخابات فدرال در سپتامبر ۲۰۲۱ را منتشر کرده است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن در حوزه مهاجرت است.

براساس اطلاعیه ای که از سوی دولت فدرال منتشر شده است، جزئیات بودجه در حوزه مهاجرت به شرح زیر است: .

اکسپرس انتری

دولت می خواهد با اصلاح قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان ( IRPA) به وزیر مهاجرت این اختیار را بدهد که از دستورالعمل های وزارتی برای کمک به انتخاب متقاضیانی که به بهترین وجه ، نیازهای بازار کار کانادا را برآورده می کنند ، استفاده کند . هنوز جزئیاتی در این باره منتشر نشده است.

تحقق اهداف مهاجرتی

کانادا برای پردازش پرونده ها و اسکان بیش از 400 هزار مقیم دائم جدید در سال، ۲.۱ میلیارد دلار در طول ۵ سال و ۳۱۷.۶ میلیون دلار برای بودجه جدید اختصاص خواهد داد.

برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP)

 – اختصاص ۲۹.۳ میلیون دلار در طول ۳ سال برای ایجاد یک الگوی قابل اعتماد در راستای کاهش تشریفات اداری در برنامه نیروی کار موقت خارجی

–  اختصاص ۴۸.۲ میلیون دلار برای ایجاد یک سیستم کارآمد جدید برای کارفرمایان حوزه کشاورزی و شیلات که قصد جذب نیروی کار موقت خارجی را دارند.

-اختصاص ۶۴.۶ میلیون دلار در طول ۳ سال برای افزایش ظرفیت بررسی درخواست کارفرمایان با استاندارد های تعیین شده

مبلغ ۱۸۷.۳ میلیون دلار در مدت ۵ سال و مبلغ ۳۷.۲ میلیون دلار در حال حاضر به اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اختصاص داده شود تا توانایی پاسخگویی به تعداد بالای درخواست ها ،بهبود فناوری و اختصاص ابزارهای مورد نیاز ، برای حمایت بهتر از متقاضیان فراهم شود.

دولت در نظر دارد قانون شهروندی را اصلاح کند تا با پردازش خودکار و سیستمی ایمن، اطلاعات بایومتریک متقاضیان را پردازش و استفاده کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *