آشنایی با بانک‌های کانادا و نحوه افتتاح حساب

داشتن حساب بانکی یکی از مهم‌ترین الزامات پس از مهاجرت به کانادا است و ما در این مطلب نحوه افتتاح حساب، بهترین‌بانک‌ها و هزینه‌های بانکی در کشور کانادا را به شما معرفی کرده‌ایم.

کاناتا ویزا | تقریبا تمام افرادی که با ویزاهای مختلف در کانادا حضور دارند، حتی افراد با ویزای ویزیتوری هم می‌توانند در کانادا حساب بانکی داشته باشند، پس چندان نگران افتتاح حساب بانکی در کانادا نباشید و کافی است روش‌های داشتن حساب بانکی در این کشور را بدانید.

در کانادا چطور حساب بانکی باز کنیم؟

برای افتتاح حساب بانکی در کانادا ابتدا از شعبه مورد نظر وقت رزرو کنید و در زمان معین با مدارک مورد نیاز به شعبه بانک بروید. جالب است بدانید بر خلاف ایران معمولا به دلیل محرمانه بودن اطلاعات شخصی و برای رعایت حریم خصوصی افراد در کانادا ، افتتاح حساب بانکی در اتاق‌های خصوصی و با حضور مشاور بانکی انجام می‌شود و این مشاوران بهترین نوع حساب و مناسب با شرایط اقامتی، شغلی و درآمد را به شما پیشنهاد می‌دهند.

انواع حساب بانکی در کانادا چیست؟

قبل از افتتاح حساب لازم است که با انواع حساب بانکی در کشور کانادا آشنایی داشته باشید. انواع حساب بانکی در این کشور عبارتند از: حساب جاری  chequing و حساب پس انداز  savings

مهم‌ترین بانک‌های کانادا کدام است؟

پس از انتخاب نوع حساب بانکیتان، بهتر است با مهمترین و اصلی ترین بانک های کانادا هم آشنا شوید، تا سرمایه خود را به بانکی مناسب بسپارید. مهم‌ترین و اصلی‌ترین بانک‌های کشور کانادا که پیشنهاد می‌شود پس از مهاجرت به کانادا در آن حساب باز کنید، عبارتند از :

Royal Bank of Canada

Toronto-Dominion Bank

Scotiabank

Bank of Montreal

Canadian Imperial Bank of Commerce

تفاوت بانک‌های کانادایی چیست؟

خوب است قبل از افتتاح حساب در یکی از این بانک‌های گفته شده، تفاوت آنها را هم بدانید، به طور کلی مهمترین تفاوت بانک‌های کانادایی Monthly Fee یا هزینه ماهانه‌ای است که باید پرداخت کنید. شرایط افتتاح حساب ، حجم تراکنش ها ، سود بانکی ، هزینه های درخواست کارت و استفاده از خدمات و غیره نیز تفاوت هایی با هم دارند که از سوی هرکدام از این بانک‌ها به طور شفاف بیان شده است.

هزینه های ماهیانه حساب بانکی در کانادا چقدر است؟

هزینه های ماهیانه بانکداری برای دانشجویان رایگان است و افراد بالای ۶۰ سال نیز از تخفیف‌های قابل توجهی برخوردارند. هزینه های بانکی همچنین برای تازه واردین به کانادا برای مدت محدودی رایگان است اما بعد از این مدت باید هزینه‌های ماهیانه تا سقف ۳۰ دلار کانادا را پرداخت کنند.

هزینه های برداشت از خودپرداز در کانادا چقدر است؟

برداشت پول نقد در صورتی که از عابربانک‌های همان بانک استفاده شود، رایگان است ، اما در صورتی که از عابربانک های بانک دیگری استفاده کنید به ازای هر تراکنش در حدود ۱.۵۰ دلار هزینه دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *